Górnik wygrał z Puszczą, czyli pierwszy sparing nowego trenera Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 24 czerwca 2022 17:41

Piłkarze Górnika rozegrali drugi sparing tego lata. Po pokonaniu w ubiegłym tygodniu V-ligowego Górnika Brzeszcze (8-0), dzisiaj ograli I-ligową Puszczę Niepołomice. Zabrzanie objęli prowadzenie w 38 minucie, a cieszyli się z niego do 49 minuty - mecz zakończyłby się remisem, gdyby w 82 minucie gola nie zdobył także Jan Ciućka. Był to pierwszy mecz po objęciu drużyny przez nowego trenera Bartoscha Gaula, któremu w akcji - na bocznym boisku Areny Zabrze (ul. Damrota) - zaprezentowało się w sumie 22 zawodników.
Kolejnym rywalem zabrzan na drodze do startu nowego seoznu ekstraklasy ma być we wtorek (28 czerwca) słowacki MFK Tatran Liptovsky Mikulas.

GÓRNIK ZABRZE - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 2-1 (1-0). Gole dla zabrzan: Paweł Olkowski i Jan Ciućka. Górnik: Bielica (46 Neugebauer) - Paluszek (46 Szymański), Janicki (68 Paluszek), Janża (68 Eizenchart) - Olkowski (46 Dadok), Dziedzic (46 Ciućka), Manneh (46 Stalmach), Podolski (46 Pacheco - na zdjęciu), Nowak (68 Dziedzic), Eizenchart (46 Cholewiak) - Włodarczyk (46 Krawczyk).