Nowy sezon Górnika: inauguracja w lipcu z Cracovią, mecz z Legią w sierpniu, derby z Piastem we wrześniu, a mecz z mistrzem Lechem w listopadzie... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 01 czerwca 2022 21:31

Od jakiegoś czasu wiemy już, że nowy, nietypowy (bo ze skróconą pierwszą fazą, z powodu przerwany przez zaplanowane na koniec roku mistrzostwa śiwata w Katarze) sezon piłkarski startuje w połowie przyszłego miesiąca, a dzisiaj poznaliśmy szczegółowy terminarz spotkań. Z przedstawionych danych wynika, iż rundę jesienną Górnik zainauguruje w Zabrzu meczem z Cracovią Kraków (16-17 lipca), a potem jego rywalami kolejno będą: Lechia Gdańsk (23-24 lipca, wyjazd), Radomiak Radom (30-31 lipca, wyjazd), Raków Częstochowa (6-7 sierpnia, u siebie), Stal Mielec (13-14 sierpnia, u siebie), Legia Warszawa (20-21 sierpnia, wyjazd), Jagiellonia Białystok (27-28 sierpnia, u siebie), Wisła Płock (3-4 września, wyjazd), Piast Gliwice (10-11 września, u siebie), beniaminek Korona Kielce (17-18 września, wyjazd), Zagłębie Lubin (1-2 października, u siebie), Śląsk Wrocław (8-9 października, na wyjeździe), mistrz kraju Lech Poznań (15-16 października, u siebie), Warta Poznań (22-23 października, wyjazd), beniaminek Widzew Łódź (29-30 października, u siebie), Pogoń Szczecin (5-6 listopada, na wyjeździe) i beniaminek Miedź Legnica (12-13 listopada, u siebie). Runda rewanżowa rozpocznie się już w 28-29 stycznia, a kolejne mecze w lutym (4-5, 11-12, 18-19 i 25-26), marcu (4-5, 11-12, 18-19), kwietniu (1-2, 8-9, 15-16, 22-23 i 29-30) oraz w maju (6-7, 13-14, 20-21 i 27-28).