Ostatni sparing Górnika: kolejny gol Piotra Krawczyka Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 29 stycznia 2022 13:03

Górnik rozegrał dzisiaj - w nieco konspiracyjnej otoczce, gdyż bez udziału publiczności i mediów - ostatni tej zimy sparing. Na bocznym boisku Areny Zabrze zremisował z I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-1, bo choć od 12 minuty wygrywał po strzale Piotra Krawczyka (na zdjęciu z lewej) z rzutu karnego (podyktowany został za faul na Dariuszu Stalmachu), to dwadzieścia minut później stracił bramkę ze strzału Joana Romana. Zabrzański klub nie podaje na razie w jakim składzie wystąpiła jego drużyna, być może dla zmylenia najbliższego, ekstraklasowego przeciwnika, a tym będzie - równo za tydzień (5 lutego) - w Mielcu tamtejsza Stal.

Podsumowując, Górnik w okresie przygotowawczym nie doznał żadnej porażki, za to odniósł jedno zwycięstwo (2-1 z rosyjską Bałtiką Kaliningrad) i zanotował trzy remisy (1-1 z bułgarskim Lewskim Sofia, 2-2 z ukraińskim FK Ołeksandrija i właśnie 1-1 z Podbeskidziem).