Kiksy zamiast goli, więc Górnik przegrywa z beniaminkiem... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 06 listopada 2021 17:22

We wrześniu Górnik gładko ograł Radomiaka Radom w Pucharze Polski, ale teraz mamy listopad i sytuacja ma się zgoła inaczej. Chociaż zabrzanie bynajmniej nie byli dzisiaj gorsi w beniaminka, to jednak znów zaważył kluczowy element w piłce nożnej: skuteczność, a w zasadzie jej brak... Zabrzanie stworzyli sobie bowiem więcej bramkowych sytuacji niż gospodarze, ale wynikł z tego zaledwie jeden celny strzał. Tymczasem radomianie mieli dwa dobre uderzenia, z których jedno nie zostało zatrzymane ani przez obrońców (piłka przeleciała między nogami blokującego strzał Przemysława Wiśniewskiego), ani bramkarz Grzegorz Sandomierski (nie miał szans na skuteczną reakcję). Ta sytuacja z 25 minuty ewidentnie podcięła skrzydła zabrzanom, którzy na początku meczu dominowali, a potem stali się w swoich atakach ostrożniejsi (obawa przed stratą drugiej bramki?) i mniej uważni. W kluczowych momentach kiksowali nawet Lukas Podolski (nie trafił w piłkę po centrze z rzutu rożnego) i Jesus Jimenez (przewrócił się w trakcie przyjmowania prostopadłego podania), co niweczyło szanse na wyrównanie. Trener Jan Urban odważnie dokonywał zmian w składzie (już dwie w przerwie), ale żaden z nowych zawodników nie porwał drużyny do boju. Górnik za tę kolejną chwilę słabości (nie wygrał już czwartego meczu ligowego z rzędu!) może zapłacić kolejnym spadkiem w tabeli, choć na razie – do końca kolejki jeszcze pięć spotkań – wciąż plasuje się w niej na trzynastej pozycji.