KORONAWIRUS

koronawirus
Fala odejść z z Górnika osiągnęła apogeum: z klubu zwolniono dziś odpowiadającego za transfery Artura Płatka! Kibice zwołują spotkanie na temat przyszłości klubu Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    wtorek, 02 listopada 2021 19:46

 

W maju trener Marcin Brosz, w sierpniu prezes Dariusz Czernik, dzisiaj dyrektor sportowy Artur Płatek (na zdjęciu)... Z ekipy, która odpowiadała za skład Górnika w ubiegłym sezonie, nie został w klubie już nikt! Oczywiście wyniki zespołu pozostają poniżej oczekiwań, więc zmiany są oczywiste, ale ich zasięg jednak zaskakuje. Ogłoszona dzisiaj decyzja o rozstaniu z Płatkiem jest o tyle szokująca, że jego trwanie w klubie było pochodną odejścia dwóch poprzednich osób: Brosz miał inną koncepcję rozwoju zespołu, zaś Czernik wprawdzie szedł z Płatkiem ręka w rękę, ale został zwolniony właśnie za firmowanie jego posunięć, bo zwolnienie dyrektora sportowego na finiszu okresu transferowego uznano za niemożliwe. Ostatnie posunięcia Płatka nie były jednak celne, wszak ściągnięci "za pięć" dwunasta zawodnicy (Vamara Sanogo, Jean Mvondo, David Tosevski) bynajmniej nie stali się wiodącymi graczami i trudno uznawać ich przyjście za wzmocnienie. Irytacji całą sytuacją nie kryli zwłaszcza kibice spod znaku Torcidy, którzy wprawdzie ogłosili swój bojkot spotkań Górnika z innego powodu (poszło o współpracę klubu z policją) i na mecz z Zagłębiem Lubin ich trybuna świeciła pustkami, ale pozostawili na niej m.in. transparent o treści: Miał być progres, progresu nie ma, zarząd i Płatek - do widzenia!

No i dzisiaj, trzy dni po meczu, na stronie klubowej pojawił się komunikat: Klub Górnik Zabrze S.A informuje iż w dniu dzisiejszym zakończona została współpraca z koordynatorem pionu sportowego, Panem Arturem Płatkiem. Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze. A o tę chyba bohater tweeta nie będzie musiał się martwić, bo co pół roku spływało do niego wiele propozycji, m.in. z Legii Warszawa, Wisły Kraków czy Lecha Poznań.

Z kolei triumfująca Torcida zapowiedziała na czwartek (4 listopada, godz. 17) spotkanie w sali pucharowej stadionu otwarte zebranie, anonsując je w następujący sposób: Zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy o Górniku i jego przyszłości. Jest o czym rozmawiać, bo klub obecnie nie ma ani prezesa (Tomasz Młynarczyk pełni te funkcję tymczasowo przez trzy miesiące) ani dyrektora sportowego.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA