KORONAWIRUS

koronawirus
Puchar Polski: Górnik zwycięża beniaminka ekstraklasy! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 22 września 2021 18:59

W środku tygodnia na plan pierwszy wśród fanów piłki nożnej wysuwają się rozgrywki o Puchar Polski, do których - w fazie 1/32 finału - wkroczyły zespoły ekstraklasy. Już na tym etapie zdarzają się sensacje (wczoraj II-ligowy KKS Kalisz wyeliminował Pogoń Szczecin!), ale na szczęście nasz Górnik się nie potknął. A zadanie miał wyjątkowo trudne, bowiem już teraz przyszło mu zagrać z innym zespołem ekstraklasy - beniaminkiem Radomiakiem Radom. Obydwie drużyny przystąpiły do tego meczu w nieco przemeblowanych składach (w Górniku na ławce rezerwowych usiadło wielu podstawowych zawodników) i okazało się, że choć w tabeli ekstraklasy aktualnie wyżej jest obecnie zespół z Mazowsza, to jednak lepszy jest nasz Górnik. Wygrana była bezdyskusyjna i mogła być znacznie wyższa.

Następna runda - 1/16 finału - odbędzie się 27 października. Z niecierpliwością czekamy na losowanie, które wyznaczy Górnikowi kolejnego przeciwnika.


PUCHAR POLSKI - 1/32 finału:
GÓRNIK ZABRZE - RADOMIAK RADOM 2-0 (1-0)
1-0 Tosevski (39)
2-0 Jimenez (80)
GÓRNIK: Bielica - Szymański, Janicki, Gryszkiewicz - Pawłowski, Mvondo (8 Dziedzic), Bainović (69 Kubica), Wojtuszek (69 Krawczyk), Cholewiak - Sanogo (65 Jimenez), Tosevski (46 Podolski).
RADOMIAK: Kochalski - Bogusz, Cichocki, Bodzioch, Grudziński - Sokół (61 Machado), Matos (81 Nowakowski), Karwot (46 Kaput), Radecki (46 Kozak), Rondon - Maurides (61 Angielski).
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 3318.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA