Socios Górnik: dość mamienia i oszukiwania kibiców! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 30 sierpnia 2021 17:56

W sobotę Górnik przegrał na swoim boisku derby z Piastem Gliwice (0-1), co wprawiło kibiców w minorowe nastroje. Przypomnijmy, że już na początku sezonu, w trakcie i po spotkaniu z Lechem Poznań (1-3), rozczarowani kibice spod znaku Torcidy nawoływali do dymisji w zarządzie i radzie nadzorczej klubu, ale dwa kolejne zwycięstwa uspokoiły nastroje. Teraz jednak wyraz swojemu niezadowoleniu dają fani zgromadzeni w Socios Górnik. Zarząd tego stowarzyszenia wydał dzisiaj oświadczenie następującej treści:

 

"Jako Zarząd Stowarzyszenia Socios Górnik, wypowiadając się w imieniu własnym i naszych członków, wyrażamy swoje najgłębsze zaniepokojenie obecną sytuacją sportową. Bilans punktowy po pierwszych meczach sezonu oraz skład personalny zespołu, tuż przed zakończeniem okienka transferowego, daje wiele powodów do niepokoju.
Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek sezonu, ale obecna kadra pierwszego zespołu wydaje się zbyt wąska i zbyt słaba jakościowo, co zresztą dość wyraźnie komunikuje sam trener Jan Urban. Mamy nadzieję, że jeden dobrze zagrany mecz (z Jagiellonią Białystok) nie zaciemni rzetelnego osądu i nie spowoduje zaniechania wzmocnienia kadry zespołu.


Nalegamy, żeby zarząd klubu, a bezpośrednio właściciel większościowego pakietu akcji, czyli miasto Zabrze, podjęli działania mające na celu wzmocnienie drużyny i umożliwienie sztabowi szkoleniowemu i dyrektorowi sportowemu pracy z zawodnikami, których umiejętności pozwolą na grę o coś więcej, niż tylko zapewnienie sobie bytu w Ekstraklasie na kolejny rok.
Władze miasta wielokrotnie powtarzały, że los klubu leży im na sercu. Podczas prezentacji zespołu i przywitania Łukasza Podolskiego padło wiele pięknych słów, ale samymi słowami miejsca gwarantującego utrzymanie się w Ekstraklasie nie zdobędziemy, a taki klub jak Górnik Zabrze, powinien grać o najwyższe cele!
Dość minimalizmu, kibice tak zasłużonego klubu zasługują na coś więcej, niż tylko to, co serwuje się nam od lat - przeciętność i bylejakość w wielu aspektach działalności klubu! Dość "zakrzywiania" rzeczywistości, dość mamienia i oszukiwania kibiców!
Mamy nadzieję i chcemy wierzyć, że sztab szkoleniowy, tak mocno historycznie związany z Górnikiem, przy wsparciu miasta i kibiców, będzie w stanie zbudować drużynę i grać na takim poziomie, jaki się od niego oczekuje.
Mamy jeszcze dobrze w pamięci scenariusz z sezonu, gdy zaliczyliśmy kolejny spadek do niższej ligi rozgrywkowej i nie możemy pozwolić sobie na żaden, nawet najmniejszy błąd w docelowym skonstruowaniu kadry.
Jednocześnie, jako Stowarzyszenie Socios Górnik, nieustannie podtrzymujemy chęć pomocy tak Klubowi, jak Akademii."

Jutro ostatni dzień tzw. letniego okienka transferowego. Czy Górnik "za pięć dwunasta" zdoła jeszcze wzmocnić skład zespołu, ku zadowoleniu kibiców?!  

 

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA