Dziś z naszego miasta startuje Tour de Pologne. Kolarze wpierw przejadą rundę honorową zabrzańskimi ulicami Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 15 sierpnia 2021 09:52

Już po raz piąty trasa wyścigu Tour de Pologne wiedzie przez Zabrze. Najlepsi kolarze świata pojawią się u nas właśnie dzisiaj, aby wyruszyć z niego o godz. 15.10 do Krakowa. Nim jednak zaczną siódmy, ostatni etap rywalizacji przejadą ulicami miasta, aby w pełnej krasie zaprezentować się kibicom z naszego miasta. Ich peleton ruszy oczywiście spod Areny Zabrze, a następnie przejedzie ulicą Roosevelta, skręci w de Gaulle`a, wjedzie w al. Korfantego, ale na rondzie przy skrzyżowaniu z Gdańską kolarze zawrócą i znów dojadą do de Gaulle`a, a następnie Winklera i skręcą w Makoszowską. Tam - w okolicach godz. 15.20 przy dawnej koksowni Makoszowy - otrzymają pozwolenie na tzw. start ostry, czyli rozpoczęcia sportowej rywalizacji.

Tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczął się 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się dzisiejszym finiszem w Krakowie. Faworytem do wygrania imprezy jest Portugalczyk Joao Alemeida z grupy Deceuninck Quick-Step, który wyuszy z Zabrza w żółtej koszulce lidera.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA