Transfer Górnika: Vamara Sanogo to dobry napastnik, ale niestety podatny na poważne kontuzje Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 12 sierpnia 2021 16:10

Czekamy na kolejne transfery do piłkarskiej drużyny Górnika i na jeden z nich właśnie doszedł do skutku. Wprawdzie największe problemy nasz zespół ma w grze obronnej, ale póki co zaangażował nowego napastnika - mowa o znanym w Polsce francuskim graczu pochodzenia afrykańskiego (Wybrzeże Kości Słoniowej), Vamarze Sanogo. 26–latek związał się z naszym klubem umową do końca czerwca 2022 roku, zawierającą opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Zawodnik ten pojawił się na krajowych boiskach już pięć lat temu, notując na tyle dobre występy w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec, że już po pół roku wykupiła go Legia Warszawa. W stołecznej ekipie szybko doznał kontuzji i po wyleczeniu wrócił do Zagłębia na wypożyczenie. Z zespołem tym wywalczył awans do ekstraklasy i w kolejnym sezonie strzelił w niej aż 11 goli. Legia więc postanowiła go odzyskać, ale w sumie Francuz zagrał w niej dwa mecze (i strzelił gola) i znów doznał kontuzji, po czym wyjechał z Polski. Wiosną grał w gruzińskim Dinamo Batumi, dla którego zdobył dwie bramki.
Górnik podkreśla, iż przed podpisaniem kontraktu zawodnik przeszedł testy medyczne, poddawany był m.in. sprawdzianom mocy oraz siły. Oceniano również prawidłowość pracy stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń, dodatkowo Sanogo przeszedł badania kardiologiczne...

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA