Przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy: Górnik wygrał już dwa sparingi Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 03 lipca 2021 15:52

Górnik zakończył dzisiaj tygodniowe zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim, a na podsumowanie tego etapu przygotowań dzisiaj - na bocznym boisku Areny Zabrze - nasza zespół pokonał I-ligową Puszczę Niepołomice 3-0 (1-0), dzięki bramkom: Piotra Krawczyka (w 25 minucie z rzutu karnego), Jesusa Jimenez (w 62 minucie) i Krzysztofa Kubicy (w 71 minucie). Zabrzanie zaczęli ten mecz w składzie: Paweł Sokół - Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janża, Bartłomiej Korbecki, Daniel Ściślak, Wojciech Hajda, Ishmael Baidoo, Bartosz Nowak, Piotr Krawczyk, zaś na połowę wyszli w zestawieniu: Bartosz Neugebauer - Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica, Mateusz Cholewiak, Robert Dadok, Alasana Manneh, Filip Bainović, Michał Rostkowski, Jesús Jimenez, Alex Sobczyk, Łukasz Kędziora. Ten ostatni to zawodnik Hutnika Kraków, który przybył do Górnika na testy.

Był to już drugi tego lata sparing ekipy Jana Urbana, gdyż w środę pokonali na wyjeździe MFK Karwina 2-1 (1-0), a bramki wówczas zdobyli: Michał Rostkowski (w 3 minucie) i Robert Dadok (w 65 minucie).