Za nami zabrzański etap Tour de Pologne Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 07 sierpnia 2020 12:25

KOLARSTWO. Wczoraj na ulicach Zabrza finiszował peleton 77. Tour de Pologne. Klasyfikacja na mecie była następująca;  pierwsze miejsce zajął Mads Pedersen (Dania/Trek-Segafredo), na drugim uplasował się Pascal Ackermann (Niemcy/Bora-Hansgrohe ), a na trzecim – Davide Ballerinie (Włochy/Deceuninck-Quick Step). Najlepszy z Polaków – Szymon Sajnok – zajął siódme miejsce.

Wcześniej peleton trzykrotnie pokonał prowadzoną ulicami naszego miasta pętlę o długości 6,1 km.
Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od 2011 r. zaliczany jest do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów świata w kolarstwie szosowym. Co roku zawodników ogląda na trasie ok. 3,5 mln kibiców, a transmisja telewizyjna dociera do ponad stu krajów na całym świecie.
 W tym roku był pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w Europie.