KORONAWIRUS. Informacja dla kibiców Górnika: sezon ekstraklasy może zostać wydłużony do 30 czerwca Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    wtorek, 17 marca 2020 17:06

 

Dzisiaj zapadła decyzja o odsunięciu w czasie jednej z dwóch największych imprez sportowych tego roku: mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po dzisiejszej wideokonferencji UEFA (organizator zawodów) z krajowymi federacjami zdecydowano, że ten turniej - w którym zagra także reprezentacja Polski - odbędzie się nie między 12 czerwca do 12 lipca, ale niemal rok później (11 czerwca-11 lipca 2021). Dzięki temu pojawiła się szansa na uratowanie rozgrywek klubowych: poinformowano bowiem, że wszystkie rozgrywki w ligach krajowych, a więc także ekstraklasy z udziałem Górnika Zabrze, mogą trwać do 30 czerwca 2020 roku.

Tym samym nasze kluby dostały 1,5 miesiąca więcej czasu, bowiem - przypomnijmy - zgodnie z obowiązującym wciąż terminarzem ostatnia 37. kolejka miała zostać rozegrana 16-17 maja. Brak nowych terminów oznaczałby zakończenie seoznu bez rozegrania kompletu spotkań. PZPN dopuszczała nawet uznanie za końcowy stan tego, który panuje obecnie (po 26. seriach gier), co zonacząłoby przyznananie tytułu mistrza Polski Legiai Warsz\wa, a Górnik zostałby sklasyfikowany na dwunastym miejscu.

Przypomnijmy, iż PZPN zapowiedział, że rozgrywki zostaną wznowione najwcześniej w kwietniu, choć to teraz wydaje się być wątpliwe...

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA