Z podwórka na stadion: młodzi zabrzanie wygrali w Chorzowie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 20 kwietnia 2019 17:37

PIŁKA NOŻNA. Trzy dni rywalizacji, blisko 140 drużyn chłopców i dziewczynek, 1484 strzelonych goli... Mistrzami województwa śląskiego w XIX edycji turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku zostało sześć drużyn, w tym - w kategorii do lat 8 - reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu. Nasza ekipa wyprzedziła na podium GKS Jastrzębie i AMP Orzeł. Ponadto jej zawodnik - Maciej Gęskowski został królem strzelców turnieju, bo zdobył aż 15 bramek.
W innych kategoriach zwyciężyły: SP 7 Częstochowa (U-10) i SMS Katowice (U-12), a także dziewczynki KKS Katowice (U-8 i U-10) i Sprint Katowice (U-12). Triumfatorzy dwóch starszych kategorii awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym. Impreza odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.