Czy trzeba już bić na alarm? Górnik przegrał kolejny mecz u siebie i jest coraz bliżej strefy spadkowej Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 23 września 2018 19:24

 

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Dzisiaj na Arenie Zabrze mieliśmy okazję podziwiać w akcji nowego lidera piłkarskiej ekstraklasy. Niestety, oczywiście nie Górnika, który w tym sezonie plasuje się w dolnych partiach tabeli, ale jego rywala - Jagiellonię. Była jednak dzisiaj duża szansa, aby sytuacja potoczyła się inaczej: aby liderem rozgrywek pozostała Lechia Gdańska, zaś Górnik awansował w tabeli nawet na dziewiąte miejsce. Już bowiem w trzeciej minucie meczu, po pokazowej akcji duetu z Hiszpanii: Jesus Jimenez (podający) – Igor Angulo (strzelający z ostrego kąta) gospodarze objęli prowadzenie. Taki zaskakujący obrót sprawy dobrze wpłynął na zabrzan: do końca I połowy gospodarze panowali na boisku zarówno w ofensywie (szanse na kolejne gole miał przede wszystkim Maciej Ambrosiewicz), jak w defensywie (goście tylko raz zagrozili Górnikowi, ale Loska obronił w odstępie sekundy dwa strzały). Początkowo i po przerwie gospodarze byli w stanie kontynuować ten styl, ale jednak udawało się to tylko do czasu.

Goście wyrównali po zaskakującym podaniu w pole karne do Bezjaka, potem fatalny błąd popełnił Loska, który przepuścił łatwy strzał z dystansu Novikovasa, a w końcówce Jagiellonia przypieczętowała zwycięstwo kolejną kontrą. Zabrzanie w tym czasie nie byli w stanie niż uczynić. Seria bez zwycięstwa na swoim boisku w bieżącym sezonie wydłużyła się do pięciu spotkań.

Po tej porażce Górnik na razie jest na dwunastym miejscu (jeśli Zagłębie Sosnowiec wygra jutro z Koroną Kielce, to zabrzanie wylądują na trzynastej pozycji), z zaledwie dwupunktową przewagą nad ostatnią w tabeli,Cracovią Kraków. Czas bić na alarm!

GÓRNIK ZABRZE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1-3 (1-0)
1-0 Angulo (3)
1-1 Bezjak (54)
1-2 Novikovas (62)
1-3 Frankowski (89)
GÓRNIK: Loska - Wiśniewski (58 Smuga), Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Nowak (46 Wolniewicz), Matuszek, Ambrosiewicz (79 Urynowicz), Jimenez - Zapolnik, Angulo.
JAGIELLONIA: Kelemen - Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme - Frankowski, Kwiecień, Pospsil, Machaj (73 Świderski), Novikovas (76 Savković) - Bezjak (90 Klimala).
Żółte kartki: Suárez, Gryszkiewicz, Smuga - Kwiecień, Novikovas, Savković.
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 11 963.

 
Zobacz także

» Igor Angulo na szczycie klasyfikacji strzelców ekstraklasy i w europejskiej jedenastce tygodnia

E-SPORT. O ile drużyna Górnika tej jesieni jako całość dołuje i po ostatnim meczu (1-3 z Miedzią Legnica) znów znalazła się w strefie spadkowej ekstraklasy (piętnaste miejsce), to jeden z jej liderów - Igor Angulo przeżywa świetny...

» Na mecz z nożem i scyzorykiem

AKCJA POLICJI. Zabrzańscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego i poznańskiego oddziału prewencji zabezpieczali wczorajszy mecz Górnika z Miedzią Legnica (1-3). Impreza przebiegła spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów....

» A może by tak zostać sędzią piłkarskim?

 PIŁKA NOŻNA. Ekstraklasa będzie w tym roku grała niemal do końca roku (Górnik ostatni mecz rozegra 22 grudnia), ale niższe ligi piłkarskie - organizowane przez Podokręg Zabrze PZPN - już mają zimową przerwę która zostanie...

» Dwa gole Angulo, ale i tak Górnik bez szans w Kielcach... To czwarta z rzędu wyjazdowa porażka naszej drużyny

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Fatalnie rozpoczęła się dla Górnika i jego kibiców runda rewanżowa piłkarskiej ekstraklasy. Korona Kielce do krajowych tuzów nie należy, a mimo to już w pierwszej połowie tak stłamsiła naszą drużynę, że...

» Ekstraklasa w 4k, ale na razie bez Górnika

PIŁKA NOŻNA. Towarzysząca od wielu już lat piłkarskim kibicom polskiej ekstraklasy stacja Canal+, obecnie nadająca w ramach platformy nc+, ogłosiła, iż jutro rozpoczyna przeprowadzanie transmisji z krajowych rozgrywek w jakości 4k. To...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

Nasi partnerzy