Górnik grał dziś w Sosnowcu i... urwał się tam ze stryczka! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 17 września 2018 19:29

PIŁKA NOŻNA - EKSTRAKLASA. Kto z nas liczył, że w trakcie długiej, ligowej przerwy (spowodowanej meczami reprezentacji Polski) Górnik odzyska formę z ubiegłego sezonu, na pewno czuje się rozczarowany. Za to ci, którzy są już pogodzeni z faktem, że w obecnych rozgrywkach nasz zespół czeka ciężka walka o utrzymanie, dzisiejszy dzień zapiszą po stronie plusów. Bo choć Górnik – w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec - znów uraczył nas grą nijaką, to jednak uniknął porażki, choć ta zaglądała już głęboko w oczy. Beniaminek szybko bowiem objął prowadzenie i zdawał się kontrolować przebieg meczu, na szczęście im było bliżej końca zawodów, tym nasi zawodnicy byli coraz bliżej bramki rywali i wyrównującego gola. W tym względzie liczyliśmy przede wszystkim na Igora Angulo, który w II połowie zmarnował dwie świetne sytuacje, za to w samej końcówce trafił do siatki, wygrywając pojedynek główkowy w zamieszaniu pod bramką Dawida Kudły (notabene wychowanka MSPN Górnik, a także... kibica naszej drużyny). Dzięki temu zabrzanie nie tylko urwali się ze stryczka w tym meczu, ale także utrzymali w tabeli dziesiąte miejsce. Ta pozycja zdaje się zresztą  rzetelnie wyznaczać obecne możliwości zespołu trenera Marcina Brosza.
Był to kolejny mecz bez Szymona Żurkowskiego (kontuzja), za to  w podstawowym składzie z debiutantem Kamilem Zapolnikiem (występ przeciętny).

LOTTO EKSTRAKLASA - 8. kolejka:
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE 1-1 (1-0)
1-0 Sanogo (17)
1-1 Angulo (85)
ZAGŁĘBIE: Kudła - Heinloth, Cichocki, Polczak, Mraz - Wrzesiński, Kokoszka, T. Nowak (81 Vokić), Pawłowski, Udovicić (84 Torunarigha) - Sanogo (74 Cristovao).
GÓRNIK: Loska - Wiśniewski (70 Wolniewicz), Suarez, Bochniewicz, Koj - Jimenez (81 Smuga), Matuszek, Ambrosiewicz, Ryczkowski (61 K. Nowak) - Zapolnik, Angulo.
Żółte kartki: Udovicić, Wrzesiński, Mraz, Torunarigha oraz Matuszek.
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Widzów: 4824.

 
Zobacz także

» Uff, Górnik nareszcie zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie! Złoty gol Bochniewicza, kapitalne interwencje Chudego, czerwona kartka Jimeneza

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Górnika - wygrywając dzisiaj wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica - zapewnili sobie (na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek) miejsce w ekstraklasie w kolejnym sezonie. Wprawdzie matematyczna przewaga zabrzan nad...

» Młodzi piłkarze w Dalmacji: dwa srebra, jeden król!

 SPORT MŁODZIEŻOWY. Dzieci z Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze w majowyweekend  wzięły udział w czterodniowym, międzynarodowym turnieju Dalmatinko Cup w Chorwacji. Nasz klub wystawił tam drużyny w sześciu kategoriach wiekowych, z...

» Wreszcie wygrali!

PIŁKA NOŻNA. Górnik przełamał passę porażek na własnym stadionie. Dziś w obecności ponad 12 tysięcy kibiców pokonał Arkę Gdynia zdobywając arcyważne trzy punkty! Złotą bramkę zdobył Kamil Zapolnik, dla którego był to pierwszy...

» Górnik znów przegrał mecz na swoim boisku! Sędzia podyktował dla zabrzan dwa rzuty karne, ale obydwa anulował…

PIŁKA NOŻNA – ROZGRYWKI. Co z tego, że Górnik odnosi sukcesy w meczach wyjazdowych (tak jak choćby gromiąc w Poznaniu Lecha 3-0), skoro potem na swoim boisku przegrywa…? Tak było trzy tygodnie temu w meczu z Piastem Gliwice (0-2), tak...

» Wirtualne gole Wojciecha Hajdy

E-SPORT. Wprawdzie niebawem startuje , a więc turniej gry komputerowej , w którym kluby piłkarskie, w tym Górnik, są reprezentowane przez kibiców grających na konsolach, ale okazuje się, że istniejące do tej pory podobne rozgrywki...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

Nasi partnerzy