Górnik grał dziś w Sosnowcu i... urwał się tam ze stryczka! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 17 września 2018 19:29

PIŁKA NOŻNA - EKSTRAKLASA. Kto z nas liczył, że w trakcie długiej, ligowej przerwy (spowodowanej meczami reprezentacji Polski) Górnik odzyska formę z ubiegłego sezonu, na pewno czuje się rozczarowany. Za to ci, którzy są już pogodzeni z faktem, że w obecnych rozgrywkach nasz zespół czeka ciężka walka o utrzymanie, dzisiejszy dzień zapiszą po stronie plusów. Bo choć Górnik – w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec - znów uraczył nas grą nijaką, to jednak uniknął porażki, choć ta zaglądała już głęboko w oczy. Beniaminek szybko bowiem objął prowadzenie i zdawał się kontrolować przebieg meczu, na szczęście im było bliżej końca zawodów, tym nasi zawodnicy byli coraz bliżej bramki rywali i wyrównującego gola. W tym względzie liczyliśmy przede wszystkim na Igora Angulo, który w II połowie zmarnował dwie świetne sytuacje, za to w samej końcówce trafił do siatki, wygrywając pojedynek główkowy w zamieszaniu pod bramką Dawida Kudły (notabene wychowanka MSPN Górnik, a także... kibica naszej drużyny). Dzięki temu zabrzanie nie tylko urwali się ze stryczka w tym meczu, ale także utrzymali w tabeli dziesiąte miejsce. Ta pozycja zdaje się zresztą  rzetelnie wyznaczać obecne możliwości zespołu trenera Marcina Brosza.
Był to kolejny mecz bez Szymona Żurkowskiego (kontuzja), za to  w podstawowym składzie z debiutantem Kamilem Zapolnikiem (występ przeciętny).

LOTTO EKSTRAKLASA - 8. kolejka:
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - GÓRNIK ZABRZE 1-1 (1-0)
1-0 Sanogo (17)
1-1 Angulo (85)
ZAGŁĘBIE: Kudła - Heinloth, Cichocki, Polczak, Mraz - Wrzesiński, Kokoszka, T. Nowak (81 Vokić), Pawłowski, Udovicić (84 Torunarigha) - Sanogo (74 Cristovao).
GÓRNIK: Loska - Wiśniewski (70 Wolniewicz), Suarez, Bochniewicz, Koj - Jimenez (81 Smuga), Matuszek, Ambrosiewicz, Ryczkowski (61 K. Nowak) - Zapolnik, Angulo.
Żółte kartki: Udovicić, Wrzesiński, Mraz, Torunarigha oraz Matuszek.
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Widzów: 4824.

 
Zobacz także

» A może by tak zostać sędzią piłkarskim?

 PIŁKA NOŻNA. Ekstraklasa będzie w tym roku grała niemal do końca roku (Górnik ostatni mecz rozegra 22 grudnia), ale niższe ligi piłkarskie - organizowane przez Podokręg Zabrze PZPN - już mają zimową przerwę która zostanie...

» Dwa gole Angulo, ale i tak Górnik bez szans w Kielcach... To czwarta z rzędu wyjazdowa porażka naszej drużyny

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Fatalnie rozpoczęła się dla Górnika i jego kibiców runda rewanżowa piłkarskiej ekstraklasy. Korona Kielce do krajowych tuzów nie należy, a mimo to już w pierwszej połowie tak stłamsiła naszą drużynę, że...

» Ekstraklasa w 4k, ale na razie bez Górnika

PIŁKA NOŻNA. Towarzysząca od wielu już lat piłkarskim kibicom polskiej ekstraklasy stacja Canal+, obecnie nadająca w ramach platformy nc+, ogłosiła, iż jutro rozpoczyna przeprowadzanie transmisji z krajowych rozgrywek w jakości 4k. To...

» Gra tygodnia (15): FIFA 19. Dzisiaj Górnik wygra mecz!

 RECENZJA. Nie jest tej jesieni łatwo być kibicem Górnika Zabrze: mało goli, ledwo kilka zwycięstw, niska pozycja w tabeli... To na trawiastym boisku (może w dzisiejszym meczu ze Śląskiem Wrocław będzie lepiej?), bo już na komputerach i...

» Jaka piękna katastrofa… Górnik upokorzony w Warszawie, Górnik znów w strefie spadkowej

 PIŁKA NOŻNA – ROZGRYWKI. Górnik wygrał dwa ostatnie mecze, ale podskórnie czuliśmy, że nie możemy być pewni, że z drużyną jest już wszystko w porządku. W meczu z Zagłębiem Lubin (2-0) zabrzanie mieli wszak ułatwione zadanie, bo...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA

Nasi partnerzy