Górnik wiceliderem ekstraklasy! Nie było Angulo, gole strzelali inni Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 10 września 2017 19:58

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Termalica Nieciecza dwa lata temu była wystarczająco silna, by zadać Górnikowi cios powodujący spadek, w ubiegłym sezonie grała nawet w grupie mistrzowskiej, a teraz jest najsłabszym zespołem ekstraklasy. Zabrzanie więc bez trudu dokonali zemsty za ostatni mecz w Niecieczy i odnieśli dzisiaj pierwsze zwycięstwo z tym zespołem, a przy okazji pierwsze wyjazdowe w ekstraklasie od... 632 dni (ostatnio wygrali jeszcze za kadencji Leszka Ojrzyńskiego). To wygrana tym cenniejsza, że zabrzanie udowodnili, iż są w stanie wygrywać spotkań nawet bez swojego asa Igora Angulo. Najlepszy strzelec ekstraklasy dzisiaj pauzował (niedawno był kontuzjowany i mecz spędził mna ławce rezerwowych, za to goloe strzelali inni: w I połowie Damian Kądzior (po podaniu Rafałą Kurzawy), a po przerwie Łukasz Wolsztyński (dobił wcześniejszy strzał Suáreza).

Dzięki zdobytym dzisiaj trzem punktom zabrzanie dołączyli do grona najlepszym zespołów ligi. Awansowali na drugie miejsce w tabeli, a ich dorobek punktowy (15) jest taki sam jak lidera Lecha Poznań i trzeciego Zagłębia Lubin.