Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2-1. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry! Zabrzanie - co najmniej do jutra - ponad strefą spadkową. Czekaliśmy na to 266 dni... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 29 kwietnia 2016 19:22

PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI. Górnik Zabrze zachęca kibiców do przyjścia na jego ostatnie mecze hasłem "Gramy do końca!" i trzeba przyznać, że w pełni realizuje tę obietnicę. Dzisiaj dosłownie walczył o zwycięstwo do ostatnich sekund i zapewnił je sobie strzelając gola w 92 minucie. Bohaterem drużyny został rezerwowy Sebastian Steblecki, który w akcie desperacji odważnie wbiegł z piłką w pole karne i uderzył w kierunku bramki - może i bramkarz obroniłby jego strzał, ale do sprawy wmieszał się jeszcze obrońca Celeban, który wśligiem zminił lot piłki. Ten gol wybawił zabrzan z kłopotów, w które sami wpędzili się kunktatorską grą przez blisko godzinę spotkania. Szybko bowiem - w 17 minucie - objęli dzisiaj prowadzenie (Armin Ćerimagić z narożnika pola karnego posłał technicznym strzałem piłkę do siatki) i postanowili przeczekać do końca meczu z tym wynikiem. Śląsk nie sprawiał wrażenia, że chce za wszelką cenę zmienić rezultat, lecz w 84 minucie sprzed pola karnego w kierunku bramki (nawet na nią nie patrząc) uderzył Biliński i ku zaskoczeniu wszystkich, z naszym bramkarzem Grzegorzem Kasprzikiem włącznie, piłka wpadła w "okienko". Zabrzanie wpadli wtedy w prawdziwy popłoch, ale za sprawą Stebleckiego odzyskali trzy punkty.

Dzięki tej wygranej Górnik (teraz 20 punktów) - po 266 dniach! - opuścił strefę spadkową. Za jednym zamachem przeskoczył bowiem w tabeli Górnika Łęczna (17 punktów) i Podbeskidzie Bielsko-Biała (19 punktów), które jednak swoje mecze w ramach 34 kolejki rozegrają dopiero w sobotę (Termalica Nieciecza - Łęczna) i w niedzielę (Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie). Jeśli osiągną korzystne dla siebie wyniki zabrzanie powrócą na dół tabeli, ale i tak ich szanse na uniknięcie degradacji znacznie wzrosły!