Ekstraklasa: Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1-1. Zdobyli punkt, więc wyszli na zero. Piękna akcja Słowaków Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    piątek, 17 lipca 2015 19:26

PIŁKA NOŻNA – ROZGRYWKI. Międzysezonowa przerwa trwała w tym roku wyjątkowo krotko – ledwo 7 czerwca zakończono poprzednie rozgrywki, a już dzisiaj wystartowały nowe. Zaszczyt ich zainaugurowania przypadł dwóm drużynom, które zaczęły gry z ujemnym dorobkiem – zarówno Wisła Kraków, jak i nasz Górnik Zabrze zostały, za złamanie w poprzednim roku umowy licencyjnej, ukarane odjęciem jednego punktu. Jako, że ich potyczka zakończyła się remisem, mają teraz na koncie po zero punktów...

A bliżsi zwycięstwa byli jednak zabrzanie, którzy wprawdzie zaczęli mecz niefortunnie – nowy bramkarz Sławomir Przyrowski wznowił grę zagrywając piłkę do Roberta Jeża, który od razu ją stracił i Brazylijczyk Crivellaro silnym strzałem posłał ją do bramki, obok zdumionego bramkarza - jednak szybko się pozbierali. Już po jedenastu minutach przeprowadzili naprawdę przepiękną akcję: z lewej strony dośrodkowywał Marek Magiera, w polu karnym Słowak Robert Jeż zagrał pięta piłkę do swego pobratymca Roberta Gergela, który uderzył ją mocno w krótki róg bramki. Ustanowione wówczas 1-1 utrzymało się do końca, choć to zabrzanie zwłaszcza przeprowadzili jeszcze kilka ciekawych ataków. Najbliższy szczęścia był Adam Danch, który w II połowie w zamieszaniu pod bramką Wisły główkował stojąc metr od bramki, ale trafił piłką w słupek!

Górnika poprowadził dzisiaj wreszcie jako oficjalny trener Robert Warzycha, który wczoraj otrzymał warunkową licencję na pracę w ekstraklasie.
Kolejny mecz zabrzanie zagrają 27 lipca z Górnikiem Łęczna (wyjazd).