|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
czwartek, 02 czerwca 2011 12:19
|
|

Więcej…
|
|
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora
wtorek, 31 maja 2011 20:04
|
|

To już jest pewne. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi, choć wówczas nieoficjalnymi informacjami, zabrzański poseł Mirosław Sekuła z Platformy Obywatelskiej rzeczywiście zrezygnował ze startu w tegorocznych, jesiennych wyborach parlamentarnych. Jego nagła i niespodziewana decyzja zaskoczyła nawet szefa partii w mieście Rafała Marka. Ostatecznie – rzutem na taśmę – to on wskoczył w jego zastępstwie na listę wyborczą, choć już nie na tak dobre miejsce, na jakie mógł liczyć obecny parlamentarzysta. Przy okazji analizowania tej sprawy GŁOS odkrył niemały spór, a nawet konflikt w zabrzańskiej PO. Poszło o kandydaturę Borysa Budki.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
wtorek, 31 maja 2011 05:28
|
|

ŚRÓDMIEŚCIE. Choć plan wybudowania imponującego centrum przesiadkowego czekają jeszcze lata "w poczekalni", to już na jesieni zabrzański dworzec kolejowy może wypięknieć.
Kosztem 500 tysięcy złotych ma zostać wyremontowana elewacja budynku, naprawiony dach i całkowicie zmieniony tunel pod torowiskiem.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
poniedziałek, 30 maja 2011 12:05
|
|

KOMUNIKACJA. Odrzucony w ubiegłym tygodniu pomysł na likwidację darmowych przejazdów dla seniorów będzie miał najprawdopodobniej swój smutny finał. Zarząd KZK GOP, który zarządza komunikacją miejską na Śląsku, doszedł do wniosku, że przestaje forsować ten pomysł… jednak letnie podwyżki cen biletów będą jeszcze wyższe.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora
sobota, 28 maja 2011 18:42
|
|
WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach skierowała do sądu karnego akt oskarżenia przeciwko zabrzańskiemu samorządowcowi Adamowi M. - byłemu przewodniczącemu Rady Miejskiej w Zabrzu i współzałożycielowi Platfromy Obywatelskiej w naszym mieście. Chodzi o głośną aferę korupcyjną będącą pokłosiem akcji specjalnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego w październiku 2010 roku. Adam M. wziął trzy łapówki od agenta CBA podającego się za biznesmena zainteresowanego aktrakcyjną nieruchomością przy ul. Kruczkowskiego 35 w Zabrzu-Helence.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora
sobota, 28 maja 2011 15:00
|
|
MEDYCYNA. Michał Ekkert i Mariusz Wójtowicz - to kandydaci na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego w Zabrzu-Biskupicach, które opuszcza Jan Węgrzyn (postanowił skorzystać z przysługującej mu górniczej emerytury). O wyborze kandydata zadecyduje komisja konkursowa, która zarekomenduje jedną osobę radzie nadzorczej szpitala – to do niej należeć będzie ostateczny głos.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora
środa, 25 maja 2011 18:07
|
|

KOMUNIKACJA MIEJSKA. Z radości mogą od wczoraj klaskać w dłonie emeryci po 70-tce. Projekt o wprowadzeniu opłat za przejazdy dla tych osób, został odrzucony na zgromadzeniu Komunikacyjnego Związku Komunalnego. Mimo wszystko to nie koniec sporu. Wraz z przegłosowaniem projektu o wprowadzeniu 50% ulgi w miejsce bezpłatnych przejazdów dla osób po osiemdziesiątce, zdecydowano się przegłosować projekt o podwyżce cen biletów.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora
środa, 25 maja 2011 11:13
|
|

TURYSTYKA. Dwóch emerytowanych nauczycieli wyjechało z niemieckiego Kell am See, by zwrócić uwagę ludzi na niemiecką akcję humanitarną – Welthungerhilfe. Heinz Mergens i Harro Renth, po przejechaniu ponad tysiąca kilometrów, spodziewani byli w Zabrzu dopiero w czwartek lub piątek. Tymczasem ich przyjazd znacznie się przybliżył, bo już dzisiaj, w znakomitej formie spotkali się z uczniami ZSO nr 12 w Rokitnicy.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
poniedziałek, 23 maja 2011 20:57
|
|

Przez dziewięć miesięcy należąca do gminy Jednostka Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami pobierała od zabrzańskich podatników zawyżony podatek od terenów okalających dzierżawione na miejskim gruncie garaże. Sprawa nie wyszłaby może na jaw, gdyby nie determinacja i dociekliwość… gliwiczanina Andrzeja Cebulskiego, korzystającego z garażu przy ul. Klosego w Zabrzu. Wykazał on urzędnikom Jednostki, iż naliczali opłaty niezgodnie z zarządzeniem prezydent miasta z 8 grudnia 2009 roku. Pieniądze w końcu zostały mu zwrócone, ale przeprosin się nie doczekał.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
poniedziałek, 23 maja 2011 16:21
|
|
Urząd Miejski opublikował listę lokalizacji kontenetów na odpady wielkogabarytowe. Szczegółowy wykaz znajdziecie po kliknięciu więcej.
Więcej…
|
|
|
|
|
|
|
Strona 97 z 103 |