Trwa urodzinowy Festiwal Kwiatów w zabrzańskim botaniku Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    sobota, 10 czerwca 2023 18:28

CZAS WOLNY. Natura, Sztuka, Piękno – to hasło przewodnie od początku towarzyszy Festiwalowi Kwiatów. Tegoroczny zorganizowany przez Miasto Zabrze, odbywa się w trakcie bieżącego wekendu (10-11 czerwca) w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, który obchodzi właśnie 85. urodziny.

Wśród wielu zabrzańskich perełek nasz ogród botaniczny już od 85 lat jest szczególnym miejscem na mapie miasta i regionu. Bogata roślinność i liczne ekspozycje zieleni, a także szeroka oferta edukacyjna i kulturalna sprawiają, że mieszkańcy i goście chętnie korzystają z licznych propozycji spędzania wolnego czasu w tym wyjątkowym miejscu. Jedną z nich jest właśnie Festiwal Kwiatów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Jak przystało na urodzinowy Festiwal ,w programie nie brakuje szczególnych atrakcji muzycznych, ekologicznych czy naukowych. Specjalne koncerty przygotowują m.in. Maes-Trio, orkiestra MGW oraz ikona muzyki z kręgu „krainy Łagodności” zespół Czerwony Tulipan.

Tradycyjnie nie zabraknie poezji – prezentacja antologii „Patrzymy gdzie się pali światło”, wykładów i prezentacji popularno-naukowych. Swoje stoiska przygotowują naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego , Politechniki Śląskiej i ATH z Bielska-Białej.

Nowością jest Kwiatowy Pokaz Mody.

Organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przedsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

Wstęp wolny!

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA