Kibice zachwyceni: „Poldi” podpisał dwuletni kontrakt z Górnikiem Zabrze Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 20 maja 2023 09:35

PIŁKA NOŻNA. Koniec niepewności, spekulacji i nerwowego zagryzania warg, bo na tę informację „Trójkolorowa” rodzina kibiców piłkarskich z Zabrza czekała z wielką wiarą i nadzieją. Lukas Podolski - mistrz świata z 2014 roku będzie reprezentował barwy Górnika w kolejnych dwóch sezonach. „Poldi” związał się z ekipą 14 – krotnych Mistrzów Polski umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku. Podpis pod dokumentem złożył uroczyście w obecności prezesa Adama Matyska. 

„Ja się tu wychowałem, to jest mój klub od małego” – bardzo często powtarza Lukas w kontekście zabrzańskiego Górnika. W przeddzień ostatniego domowego meczu z Pogonią, piłkarz podpisał z zabrzańskim klubem dwuletnią umowę. W tym kontekście pewną ciekawostką jest, iż w jednym z wywiadów medialnych Podolski nie wykluczył, że w przyszłości chętnie wykupi udziały w klubie, o ile tylko ten kiedykolwiek zostanie wystawiony przez gminę na sprzedaż.

Trzeci najskuteczniejszy strzelec w historii niemieckiej kadry narodowej pochodzi z Sośnicy, dzielnicy Gliwic. Profesjonalną karierę rozpoczął w barwach niemieckiego 1. FC Köln do którego przeniósł się w 1995 roku z FC 07 Bergheim. W pierwszym zespole zadebiutował w 2003, jako osiemnastolatek i w ciągu trzech sezonów rozegrał dla klubu 85 meczów strzelając 51 goli. W 2006 trafił do Bayernu Monachium, z którym w 2008 sięgnął po krajowy dublet, mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec. W 2009 powrócił do 1. FC Köln, aby trzy lata później dołączyć do Arsenalu, z którym w 2014 zdobył Puchar Anglii. W 2015 w ramach wypożyczenia występował we włoskim Interze Mediolan. Następnie trafił do tureckiego Galatasaray SK, gdzie w 2016 zdobył Puchar Turcji. W latach 2017–2019 występował w japońskim Vissel Kobe, natomiast w sezonie 2020/2021 w tureckim Antalyasporze. W 2021 został zawodnikiem Górnika Zabrze.

 
Zobacz także

» „Zostaję w Zabrzu” – Lukas Podolski podpisał z Górnikiem umowę na kolejny sezon!

EKSTRAKLASA. Na tę informację „trójkolorowa” rodzina czekała z wielką nadzieją. Lukas Podolski – piłkarski mistrz świata z 2014 roku podpisał nowy kontrakt z Górnikiem Zabrze i będzie reprezentował barwy klubu w sezonie...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA