Tajna akcja CBŚP w Zabrzu. Zabezpieczyli aż 134 sztuki broni Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 05 kwietnia 2023 10:30

PRZESTĘPCZOŚĆ. Policjanci Centralnego Biura Śledczego ponownie wpadli do Zabrza w ramach ściśle tajnej akcji, o której nie wiedziała nawet miejscowa policja. „Łowy” były nad wyraz udane, bo śledczy przejęli i zabezpieczyli aż 134 jednostki broni palnej – głównie długich strzelb ale i pistolety maszynowe, do tego 54 elementy broni i prawie 1900 sztuk amunicji. Jak podkreśla w rozmowie z GŁOSem Iwona Jurkiewicz z CBŚP w Warszawie, jest to kolejne mocne uderzenie w rynek nielegalnej broni i amunicji w ramach śledztwa, w którym występuje łącznie 36 podejrzanych!

 

Akcja w Zabrzu była prowadzona pod nadzorem lubelskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Niestety, śledczy nie odmówili nam doprecyzowania informacji, gdzie dokładnie albo w której dzielnicy Zabrza działania było przeprowadzone.

- Broń była przechowywana w różny sposób, czasem skrajnie niebezpieczny, tj. naładowana lub z dostępem dla osób postronnych. Teraz całe to „znalezisko” zostanie poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać m.in. to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw – precyzuje Jurkiewicz.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA