Reklama
Nowe rady dzielnic w Zabrzu rozpoczynają pracę Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 26 kwietnia 2022 14:19

SAMORZĄDNOŚĆ. Po rocznej przerwie i marcowych wyborach, do społecznego życia wracają nowe rady dzielnic i osiedli w Zabrzu. Pierwsze ich posiedzenia, podczas których formułowany jest skład zarządów tych gremiów i wybierane są osoby funkcyjne, organizowane są w sali sesyjnej zabrzańskiego Ratusza. W poniedziałek (25 kwietnia), odbyło się pierwsze spotkanie radnych z Mikulczyc oraz Grzybowic, a dzień później z Kończyc, Helenki, os. Guido oraz Pawłowa.

 

– Cieszę się bardzo z przyszłej współpracy z nowo wybranymi radnymi dzielnicowymi. Państwa rola jest wyjątkowo ważna, bo jesteście łącznikami między mieszkańcami, a Radą Miasta – powiedziała podczas pierwszego spotkania przewodnicząca RM Łucja Chrzęstek - Bar.

Gratuluję nowo wybranym radnym i życzę owocnej pracy na rzecz mieszkańców dzielnic, które reprezentują. Zarówno jedna, jak i druga rada dzielnicy w znacznej części składa się osób, z którymi mieliśmy przyjemność już pracować. Ta współpraca zarówno w Grzybowicach, jak i w Mikulczycach przebiegała dotąd wzorowo – ocenił z kolei wiceprezydent Krzysztof Lewandowski.

 
Zobacz także

» Trwają wybory do rad dzielnic. Swój głos możemy oddać tylko do godziny 17!

WYDARZENIA. Dzisiaj (19 marca) odbywają się wybory do osiemnastu zabrzańskich rad dzielnic. Z naszego wyboru zasiądzie w nich 282 przedstawicieli lokalnych społeczności. Informacje o zarejestrowanych kandydatach można znaleźć w czwartkowym...

» Przez urzędniczą opieszałość, rady dzielnic przez pół roku w ogóle nie będą działały

WŁADZA LOKALNA. Najwcześniej dopiero w lutym przyszłego roku, a nie tej jesienii, odbędą się nowe wybory do rad dzielnic w Zabrzu. Nie zmienia to jednak faktu, że zgodnie z prawem kadencja obecnych rad skończy się definitywnie 21 września....
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA