Koniec wolnych miejsc w zabrzańskiej strefie ekonomicznej! Ostatnią działkę sprzedano za 2,7 mln zł Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 13 stycznia 2022 20:57

strefa.jpgPRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbył się wczoraj przetarg na ostatnią nieruchomość w zabrzańskiej strefie, zlokalizowanej pomiędzy Rokitnicą a Mikulczycami. Ofertę złożyła firma Droma, która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 2,1 ha za kwotę 2 mln 700 tys. zł netto. To producent bram, rolet oraz rozwiązań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Jest to już czwarta działka tej firmy zakupiona w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Na pierwszej działa już zakład produkcyjny, natomiast na kolejnych trwają prace przygotowawcze do budowy dwóch hal produkcyjnych.

W sumie w ostatnich latach nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 33 podmioty, z czego 19 firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano tutaj dotąd ok. miliarda zł, tworząc 1,5 tys. nowych miejsc pracy. Jednak w najbliższych latach w strefie zatrudnionych będzie nawet 4,5 tys. osób.

- Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. Dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią znaczącą pozycję w budżecie miasta – podkreśla Dawid Wowra, rzecznik prasowy UM w Zabrzu.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA