Reklama
REKLAMA
Prezydent miasta na spacerze czyli Zabrze szykuje się do rewitalizacji Parku Hutniczego przy Kwartale Sztuki Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 04 sierpnia 2021 17:45

INWESTYCJE PRZYRODNICZE. Miasto Zabrze czyni przygotowania do gruntownej rewitalizacji Parku Hutniczego w śródmieściu (tuż za filharmonią i teatrem). To kolejna już inwestycja gminy na tym obszarze śródmieścia. Ostatnio przeprowadzono także modernizację Parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela.

 

„Razem z zespołem pracowników urzędu miejskiego byliśmy dziś w terenie, gdzie omówiliśmy założenia projektowe inwestycji, jaką przygotowujemy w parku. W ramach pierwszego etapu prac uporządkujemy alejki parkowe oraz betonowy plac, na którym utworzymy wodny plac zabaw. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy niedawno środki z Funduszy Norweskich” – napisała w poniedziałek (2 sierpnia) prezydent miasta Małgorzata Mańka – Szulik na swym profilu społecznościowym w internecie, nawiązując tym samym do niedawnej wizyty w Zabrzu premiera Mateusza Morawieckiego, który 30 czerwca przywiózł 3,5 mln euro pozyskane dla naszego miasta.

Jak zwraca uwagę zabrzański samorząd, rewitalizacja Parku Hutniczego to kolejny krok podejmowany w celu uporządkowania tej części centrum. Przypomnijmy, że w ostatnich latach przeprowadzono w tej okolicy szereg inwestycji: wyremontowano Teatr Nowy, utworzono siedzibę Filharmonii Zabrzańskiej w odrestaurowanym budynku starej biblioteki Donnersmarcków, odnowiono budynek Centrum Rozwoju Rodziny, zrewitalizowano razem z CH Platan Plac Teatralny, przywrócono blask zabytkowemu budynkowi przy ul. Niedziałkowskiego, w którym utworzono filię żłobka miejskiego. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy najnowsza inwestycja ruszy i jak ma wyglądać park po remoncie.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA