Reklama
REKLAMA
Zabrze otrzymało ponad 3 mln zł rządowego wsparcia na budowę dwóch lokalnych dróg. Gdzie powstają? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 22 kwietnia 2021 21:25

INWESTYCJE. Pozyskana przez Miasto Zabrze kwota ponad 3 mln zł, pochodząca z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pokryje połowę kosztów dwóch inwestycji: jedna z nich już trwa – to budowa drogi i ścieżki rowerowej w tzw. „małej strefie ekonomicznej” (na południe od ul. Handlowej), połączona z budową ronda przy ul. Pyskowickiej/ Magazynowej. Druga doceniona inwestycja, która wkrótce się rozpocznie, to budowa ul. Marii Skłodowskiej-Curie na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Tatarkiewicza, również ze ścieżką rowerową.

 

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w 2021 roku to 3 258 mln zł. Na dofinansowanie zadań gminnych trafi 1 463 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1 295 mln zł, wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Utworzenie Funduszu miało również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA