Reklama
REKLAMA
Gmina zrezygnowała w tym roku z poboru opłaty targowej. Mnożą się pytania, na które odpowiedzi na razie brak Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 09 stycznia 2021 20:29

BUDŻET MIASTA. Urząd Miejski w Zabrzu poinformował na swej stronie internetowej, że przez cały 2021 rok na terenie miasta nie będzie pobierana opłata targowa. Niestety, bardzo lakoniczna informacja nie wyjaśnia nic więcej: ilu handlujących zabrzan na tym skorzysta, czy zwolnienie dotyczy wyłącznie sprzedających z targowisk miejskich, czy to uznaniowa forma wsparcia mieszkańców przez władzę samorządową czy może obligatoryjny obowiązek? Z komunikatu nie dowiemy się nawet tego, ile budżet miasta straci na tej decyzji i z czego ów brak finansowy zostanie pokryty?

 

Jedyna zamieszczona informacja brzmi:

„Informujemy, że w związku z treścią art. 1 pkt 38) ustawy z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021 roku na terenie miasta Zabrze nie będzie pobierana opłata targowa.

Wobec tych kluczowych braków informacyjnych, zapytamy w najbliższych dniach o te wszystkie kwestie służby magistratu, zaś wszelkie ustalenia zaprezentujemy naszym Czytelnikom w najbliższym wydaniu drukowanego GŁOSu.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA