10 tys. dolarów dla zabrzańskiej placówki edukacyjnej Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 22 września 2020 17:35

EDUKACJA. Dzisiaj w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyło się uroczyste wręczenie opiewającego na 10 tys. dolarów grantu stypendialnego organizacji Gene Haas Foundation z przeznaczeniem na indywidualne wsparcie kształcenia zawodowego uczniów z branży mechanicznej w Zabrzańskim Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego. W spotkaniu wzięła udział mi.in: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor zarządzający Firmy HAAS, członek zarządu Abplanalp Paweł Matejak, dyrektor ZCKOiZ Mariola Jakubiec-Gawron oraz nauczyciele i uczniowie placówki.

 

Zabrzańskiemu Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego udało się pozyskać grant stypendialny na indywidualne wsparcie kształcenia zawodowego uczniów z branży mechanicznej, specjalizujących się w obsłudze i programowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie. Celem stypendium GHF jest podniesienie jakości kształcenia w europejskich programach szkoleniowych dotyczących produkcji oraz wsparcie edukacji technicznej. Środki te zostaną przeznaczone na zakup ubrań roboczych, podręczników oraz narzędzi dla uczniów kształcących się w zawodzie operator obrabiarek skrawających na poziomie technik mechanik oraz szkoły branżowej, gdzie zajęcia praktyczne na obrabiarkach CNC odbywają w HTEC (Centrum Edukacji Technicznej Haas) mieszczącym się w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu.

Miasto Zabrze podejmuje kroki mające na celu pozyskanie partnerów wspierających kształcenie zawodowe. Dzięki temu nasza młodzież otrzymuje szansę na zdobycie niezbędnego doświadczenia – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w 2019 r. po raz drugi aplikowało o grant Gene Haas Foundation na indywidualne wsparcie kształcenia zawodowego uczniów. Po raz pierwszy dofinansowanie otrzymało w 2015 roku.

Fundacja Gene’a Haasa została założona w 1999 r. w celu finansowania potrzeb społeczności i wartościowych inicjatyw dobroczynnych zgodnie z życzeniem fundatora, Gene’a Haasa. Jest on założycielem i prezesem firmy Haas Automation, Inc. z siedzibą w Oxnard, Kalifornia, USA. Od 2001 r. Fundacja Gene’a Haasa hojnie wspiera ponad 800 organizacji non profit. Fundacja szczególną opieką otacza organizacje pomagające dzieciom i zapewniające posiłki dla potrzebujących. Dodatkowo Fundacja funduje stypendia dla szkół pomaturalnych i wyższych szkół zawodowych dla uczniów i studentów rozpoczynających programy szkoleniowe, głównie związane ze zdobyciem certyfikatu obsługi maszyn, oraz programy edukacyjne we współpracy z organizacją SME-EF.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA