Trwają konsultacje społeczne w sprawie transportu osób niepełnosprawnych w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 14 sierpnia 2020 20:57

SPOŁECZEŃSTWO. Jeszcze do 20 sierpnia Miasto Zabrze prowadzić będzie konsultacje społeczne dotyczące projektu „Kompleksowa koncepcja organizacji usług transportowych door to door”. Konsultacje posłużą do przygotowania diagnozy potrzeb wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców Zabrza w zakresie mobilności oraz pomocy w dostępie do edukacji, aktywności zawodowej i społecznej.

 

Usługa transportowa door-to-door oznacza usługę indywidualnego transportu osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmującą pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Pojęcie indywidualnego transportu obejmuje również sytuacje, w których z transportu korzysta w tym samym czasie – o ile pozwalają na to warunki pojazdu – kilka osób uprawnionych jadąc z jednej wspólnej lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego albo jadąc z kilku lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego i z powrotem.

Ankieta zgłaszania potrzeb jest anonimowa, skierowana do osób pełnoletnich mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. z powodu: ograniczonej sprawności fizycznej - poruszające się przy pomocy chodzików/kul lub na wózkach inwalidzkich, ograniczonej zdolności do samodzielnej oceny sytuacji (osoby słabowidzące) itp. Państwa odpowiedzi pomogą zdefiniować problemy mieszkańców gminy w zakresie mobilności oraz przyczynią się do opracowania diagnozy potrzeb.

Konsultacje odbywają się w dwóch formach:
- elektronicznej (ankieta dostępna pod linkiem https://forms.gle/Q6fc6DaMWfHPfseH8 )
- papierowej (przedkładanych w Wydziale Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, ul. Wolności 286, II piętro, pok. 201) tel. 32/ 37 33 435, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 

foto: zdjęcie poglądowe - UM w Łodzi

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA