Tablety i laptopy dla zabrzańskich szkół do zdalnego nauczania Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 24 lipca 2020 18:52

OŚWIATA. Zabrze pozyskało 165 tys. zł na zakup kolejnych urządzeń elektronicznych, które przekazane zostaną do dyspozycji szkół. Wraz ze sprzętem zakupionym w poprzednie turze, uczniowie będą mieli możliwość skorzystania łącznie z 500 tabletów i 50 laptopów oraz z towarzyszących im zestawów słuchawkowych.

- Zabrze po raz kolejny pozyskało grant z rządowego projektu „Zdalna Szkoła+”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014- 2020. Dzięki temu sprzęt o wartości 165 tys. zł. trafi do uczniów zabrzańskich placówek oświatowych. To 150 tabletów, 50 laptopów i 200 zestawów słuchawkowych. Pierwsze urządzenia już zostały przekazane dyrektorom szkół – mówi Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

 

Tablety, laptopy oraz zestawy słuchawkowe stanowią pomoc dla uczniów, którzy korzystają z ich w celu realizowania nauczania zdalnego w warunkach domowych. Dotąd miasto przekazało zabrzańskim szkołom 350 urządzeń. Połowa z nich zakupiona została ze środków budżetu miasta.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA