Burzliwe spotkanie mieszkańców z lokalną władzą. Prezydent miasta rozważa wprowadzenie obniżki zapowiedzianej podwyżki czynszów komunalnych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    niedziela, 10 listopada 2019 13:58

KONTROWERSJE. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu odbyło się w czwartek posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Zabrze, podczas której rzesze mieszkańców spotkały się z prezydent miasta, przedstawicielami gminnej spółki ZBM TBS oraz Jednostki Gospodarki Nieruchomościami. Głównym tematem rozmów były wprowadzane od nowego roku wysokie podwyżki czynszów w lokalach znajdujących się w zasobach komunalnych miasta. W trakcie spotkania wysłuchano licznych, czasem bardzo krytycznych, uwag i sugestii mieszkańców dotyczących proponowanych zmian.

Żadne wiążące deklaracje ze strony władzy miejskiej nie padły, ale wypowiedzi prezydent Małgorzaty Mańki – Szulik wskazywały na chęć wypracowania porozumienia z mieszkańcami i próbę uzgodnienia zakresu ewentualnej obniżki wprowadzanej podwyżki tak, by była ona mniej dokuczliwa dla zabrzan.

„W wyniku dyskusji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, w celu obniżenia planowanej podwyżki opłat, zobowiązała Wydział Zarządzania Mieniem Urzędu Miejskiego w Zabrzu do ponownej analizy czynników korygujących, czyli kryteriów mających wpływ na stawkę czynszu oraz uwzględnienie wniosków lokatorów” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Natomiast już teraz wprowadzono rozwiązane polegające na tym, że do piątku (15 listopada), w godzinach 8.00-16.00, w Wydziale Zarządzania Mieniem (pok. 417, ul. Powstańców Śląskich 5-7), w JGN (pl. Warszawski 10, I piętro, pok. nr 124), ZBM (III piętro, pok. nr 309) funkcjonować będą punkty konsultacyjne, w których mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi w indywidualnych sprawach.

 


WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE NAPISZEMY I RELACJĘ Z BURZLIWEGO SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW Z WŁADZĄ MIEJSKĄ ZAPREZENTUJEMY W NAJBLIŻSZYM, DRUKOWANYM WYDANIU GŁOSU.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA