Europejscy nauczyciele z wizytą w Zabrzu. Dziś gościli w ratuszu miejskim Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 07 listopada 2019 21:42

WIZYTY ZAGRANICZNE. W tym tygodniu, w ramach programu Erasmus +, którego celem jest wymiana doświadczeń między europejskimi szkołami – w naszym mieście goszczą nauczyciele z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji i Niemiec. Dzisiaj, w zabrzańskim Ratuszu, uczestniczyli w spotkaniu z zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofem Lewandowskim oraz naczelnik Wydziału Oświaty Ewą Wolnica.

Ich wizyta w Zabrzu nie jest przypadkowa – jednym z partnerów projektu Creative talents crossing borders jest Szkoła Podstawowa nr 24 im. Norberta Kroczka mieszcząca się przy ul. Tarnopolskiej 85 w Zabrzu Mikulczycach. Dzięki realizowanemu projektowi uczniowie z sześciu szkół będą mogli podróżować z nauczycielami do europejskich miast, poznawać tamtejsze szkoły i oswajać kulturowe różnice.

Projekt dopiero startuje, a tygodniowy pobyt nauczycieli w Zabrzu ma charakter zapoznawczo - organizacyjny. Oczywiście oprócz czasu, który muszą poświęcić na uzgodnienie szczegółów dotyczących realizacji kolejnych etapów projektu, znajdą też czas na zwiedzenie naszego miasta, w tym m.in. wycieczkę trasą wodną w Sztolni Królowa Luiza.

Pierwsza zagraniczna wycieczka czeka uczniów SP nr 24 w Zabrzu w marcu przyszłego roku, kiedy to udadzą się do Hiszpanii (Villafranca del Penedes, okolice Barcelony). Uczniowie zgłębiać będą temat narodowych sportów w poszczególnych krajach, z których się wywodzą. Kolejne zjazdy dotyczyć będą: kuchni (Portugalia), muzyki (Grecja), sztuki i problemów migracyjnych (Włochy) oraz aktorstwa (Niemcy).

Projekt Creative talents crossing borders, realizowany w ramach programu Erasmus +, ma się zakończyć w 2021 roku.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA