Zabrzańska Dolina Medyczna - miasto rusza z tworzeniem ekosystemu startupów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 19 października 2019 17:18

TECHNOLOGIE MEDYCZNE. W Katowicach zakończył się wczoraj Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. We panelu „MedTech - startupy i biznes - w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej”, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik zapowiedziała stworzenie w mieście ekosystemu startupów w dziedzinie medycyny.

Wystąpienia ekspertów dotyczyły startupów i biznesu medycznego w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej. Ze względu na już istniejące zaplecze edukacyjne, naukowe, badawcze, usługowe i biznesowe w Zabrzu, miasto chce dodać do tej grupy również startupy.

Pod nazwą Startup City Zabrze, Urząd Miejski w Zabrzu będzie prowadził działania skierowane do startupów, inwestorów, mentorów, biznesu i specjalistów od zagadnień medycznych zainteresowanych tematyką startupową.

- Bardzo zdecydowanie podchodzimy do realizacji strategii tworzenia w naszym mieście ekosystemu startupów z obszarów medycyny i jej pokrewnych - stwierdza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Istniejące zaplecze sektora medycznego zlokalizowane w Zabrzu stanowi bardzo dobrą bazę do rozwoju projektów technologicznych, badań rozwojowych i klinicznych. Najlepsze w Polsce tereny inwestycyjne zarządzane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną stanowią idealne miejsce do ulokowania w Zabrzu zakładów produkujących materiały, wyroby i sprzęt na potrzeby branży medycznej. Nasze miasto to dokonała lokalizacja dla działów B+R, które zyskują od razu bardzo silne otoczenie badawcze wielu uznanych instytucji pracujących w Zabrzu – mówi prezydent Zabrza.

Rada Miejska w Zabrzu przyjęła w 2018 roku do realizacji dokument pn. „Strategia tworzenia ekosystemu startupów w Zabrzu z obszarów medycyny i pokrewnych.”. W bieżącym roku Zabrze powołało Oficera Startupowego i uruchomiło jego biuro. 16 października uruchomiono fanpejdże w portalach społecznościowych Facebook i Linkedin. Trwają prace nad stroną internetową w domenie www.startupzabrze.pl
W listopadzie i grudniu odbędą się pierwsze spotkania, tzw. meetupy, dla osób zainteresowanych innowacjami i technologiami w medycynie oraz biznesie. Najbliższe miesiące będą przeznaczone na zbieranie informacji zwrotnych od różnych grup interesariuszy ekosystemu, by móc trafnie ukierunkować działania koordynacyjne po stronie miasta Zabrze.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA