Zabrzańskie Ateny wręczone. Kogo tym razem docenił zabrzański samorząd? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 26 lutego 2018 17:36

WYRÓŻNIENIA. Uroczystość wręczenia – już po raz siódmy - „Zabrzańskich Aten” odbyła się w minioną sobotę (24 lutego) w Hotelu Diament w Zabrzu. Przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik wyróżnienia odbierają osoby i instytucje, których działalność przyczynia się do zrównoważonego rozwoju miasta. Statuetki wręczane są w dwóch kategoriach” Medycyna i Nauka oraz Gospodarka i Przedsiębiorczość. Kogo tym razem doceniła prezydent naszego miasta?

Wyróżnienie w kategorii „Medycyna i Nauka” odebrał prof. Przemysław Jałowiecki - rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W drugiej kategorii - „Gospodarka i Przedsiębiorczość” nagrodzono: Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (statuetkę odebrał prezes Janusz Michałek); firmę VOIGT statuetkę odebrali Ludmiła Jama-Voigt i Klaus Voigt) oraz Wojciecha Dzwonkowskiego, który pracując w Inter Ikea Centre Group Poland realizował powstającą inwestycję tego koncernu w Zabrzu.

 

Jak tłumaczą przedstawiciele władz samorządowych, do prof. Przemysława Jałowieckiego „Zabrzańska Atena” trafiła w uznaniu talentu menadżerskiego oraz naukowej pasji, które przyczyniają się do tego, że Śląski Uniwersytet Medyczny rozwija się dynamicznie odpowiadając na ambitne wyzwania, stawiane nowoczesnym uczelniom, kształcącym cenionych w świecie specjalistów. Jak się podkreśla, kierunki rozwoju Zabrza wyznaczają m.in. nauka, medycyna i innowacje, a w tej własnie sferze wyjątkowe znaczenie ma Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym ŚUM, który zapewniając studentom edukację na najwyższym poziomie, przyczynia się zarazem do tworzenia w mieście prężnie funkcjonującego ośrodka akademickiego.

Z kolei Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zyskała opinię jednej z dwóch najlepiej rozwiniętych stref w skali świata. Stała się symbolem aktywizacji gospodarczej. Warto w tym kontekście przypomnieć, że w Zabrzu kosztem 65 mln zł samorząd przeprowadził proces uzbrojenia terenów strefy udostępniając rozwiązania komunikacyjne, techniczne i technologiczne pozwalające coraz efektywniej odpowiadać na oczekiwania przedsiębiorców. Pozyskano już 17 inwestorów, którzy stworzą ok. 500 nowych miejsc pracy i zainwestują ok. 300 mln zł.

Firma VOIGT działająca od 1992 roku może poszczycić się znanymi produktami czyszczącymi, docenianymi i stosowanymi nie tylko na terenie Polski, ale również we wielu krajach Europy. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz efektywnemu zarządzaniu oferta producenta mającego siedzibę w Zabrzu dostępna jest m.in. na Łotwie, Litwie, Słowacji, Rumunii, Węgrzech oraz w Niemczech. Wysoką pozycję w branży potwierdzają liczne wyróżnienia, jak np. „Solidna Firma”, „Laur Konsumenta” czy „Firma Bliska Środowisku”.

Natomiast Wojciech Dzwonkowski statuetkę otrzymał za współudział w doprowadzeniu do sformalizowania koncepcji stworzenia ośrodka handlowo-rekreacyjnego odpowiadającego na zapotrzebowanie rynku i wzbogacającego potencjał firmy. Utworzenie Centrum IKEA w Zabrzu przyczyni się też do wzrostu atrakcyjności miasta, a także Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jako przestrzeni zapewniającej właściwe warunki do prowadzenia przedsięwzięć gospodarczych.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA