Wnet wybory do Rad Dzielnic. Na zgłoszenie swej kandydatury masz czas tylko do poniedziałku! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 10 lutego 2017 15:12

SAMORZĄDNOŚĆ. Czas na złożenie dokumentów mija 13 lutego o godz. 18. Siedziba Miejskiej Komisji Wyborczej znajduje się przy ul. prof. Z. Religi 1, w pokoju 66.  Zgłoszenie może złożyć sam kandydat lub pierwsza osoba z listy osób go popierających. Co jest potrzebne? Przede wszystkim zgłoszenie podpisane przez co najmniej 50 mieszkańców dzielnicy, którym przysługuje czynne prawo wyborcze (oprócz podpisu potrzebne są też ich imię, nazwisko i adres zamieszkania).


Poza tym do każdego zgłoszenia należy dołączyć: pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie, zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a także oświadczenie o posiadaniu prawa wybieralności do rady (wzory do pobrania na stronie serwisu informacyjnego urzędu miasta).  Radni dzielnic nie otrzymują wynagrodzenia i pełnią swoją funkcję w czynie społecznym. Mają oni jednak realny wpływ na inwestycje w ich dzielnicy.
Również w poniedziałek 13 lutego o godz. 18 mija termin zgłaszania kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych. Przypominamy, że wysokość diet to: przewodniczący komisji 160 zł, zastępca przewodniczącego komisji 140 zł, członek komisji 120 zł. Są jeszcze wolne miejsca! Warunek – być pełnoletnim mieszkańcem Zabrza.

Wybory odbędą się 19 marca. Zabrzanie wybiorą przedstawicieli do 18 Rad Dzielnic - w dzielnicach: Centrum Północ i Centrum Południe Rady będą liczyły 21 członków, a w pozostałych dzielnicach 15.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Malarstwo niecodzienne

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do czerwca


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK