Od 20-tu lat św. Kamil patronuje naszemu miastu Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora    wtorek, 25 października 2016 12:36

MIASTO I MEDYCYNA. Uroczystą sesją Rady Miasta upamiętniono wczoraj, w zabrzańskiej Filharmonii, okrągłą rocznicę ustanowienia św. Kamila – opiekuna chorych i szpitali - patronem naszego miasta. Podczas sesji przedstawiono działania miasta w zakresie ochrony zdrowia oraz dyskutowano na temat kondycji zabrzańskich szpitali i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W spotkaniu wzięli udział najwybitniejsi przedstawiciele środowiska medycznego, związani z naszym miastem.  Rada Miasta przyjęła również uchwałę w sprawie uhonorowania osób zasłużonych dla medycyny i ochrony zdrowia.

 
Zobacz także

» Nowa firma w strefie

GOSPODARKA. Kolejna firma postanowiła zainwestować w Zabrzu i kupiła nieruchomość usytuowaną w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za kwotę 6,5 mln zł firma DROMA kupiła teren liczący 6,8 ha. DROMA produkuje...

» Klasyki nocą po raz siódmy, już w sobotę.

ROZRYWKA I MOTORYZACJA. Jeszcze tylko 5 dni dzieli miłośników motoryzacji miłośników starych samochodów od kolejnej już siódmej imprezy, organizowanej przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Już w tę sobotę (26...

» Zabawa w wojsko? Propozycja na dziś!

ZABAWA. Dziś na terenie Parku Techniki Wojskowej przy ul. Sienkiewicza 43 w Zabrzu (wjazd od ul. Mochnackiego), o godzinie 10 rozpocznie się Wojskowy Piknik Rodzinny.W programie masa atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie, m.in.:• prezentacja...

» Kasjerka okradała klientów banku - odsiedzi wyrok i zwróci blisko pół miliona

NIEPEWNE LOKATY. Zarzut kradzieży blisko pół miliona złotych na niekorzyść klientów usłyszała 41-letnia pracownica jednego z zabrzańskich banków. Kobieta od czterech lat wypłacała pieniądze złożone na lokatach długoterminowych,...

» Poszukiwany za napad na kobietę

KATOWICE. Policja poszukuje mężczyzny, podejrzanego o napad na mieszkankę Katowic. Do zdarzenia doszło w sobotę (12 sierpnia) pomiędzy godziną 5.20 a 7.10 u zbiegu ulic 1 Maja i Dudy Gracza w Katowicach. Jak wstępnie ustalono, sprawca...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Zdjęcia przyrody i przemysłu

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 3 września

Max Steckel. Fotograf i wydawca

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA