Utalentowana artystycznie młodzież zabrzańskich szkół średnich, wystąpiła podczas wyjątkowego koncertu na scenie DMiTu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 03 grudnia 2022 18:14

100-LECIE MIASTA. W Domu Muzyki i Tańca odbył się w mijającym tygodniu wyjątkowy koncert „Młodzi dla Zabrza”, przygotowany przez zabrzańską młodzież i zadedykowany Zabrzu z okazji 100-lecia miasta. Koordynatorem całego przedsięwzięcia było III Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, a udział w nim wzięli młodzi artyści z niemal wszystkich zabrzańskich szkół średnich. Szczególnie mocno wybrzmiał tu wers utworu zespołu Eagles: „You must be so happy living in such a lovely place” (Musisz być bardzo szczęśliwy mieszkając w tak uroczym miejscu).

 

W ramach koncertu odbyła się krótka, filmowa prezentacja każdej z placówek, która tym razem miała nie tyle opowiadać o samej szkole, co o klimacie, jaki w niej panuje z perspektywy uczniów. Następnie każde z liceów i techników przedstawiało krótką część artystyczną, prezentując największe uczniowskie talenty. Na scenie gościła młodzież: Technikum nr 2, IV LO im. M. Reja, ZSE-U, VIII LO, ZSS, ZS Nr 3, II LO, I LO, ZS nr 10, Katolickiego LO oraz Salezjańskiego Zespół Szkół Publicznych. Występy zwieńczyła piosenka finałowa wspólnie zaśpiewana przez wszystkich uczestników „I Ciebie też, bardzo”.

– Odziedziczyliśmy po naszych przodkach przewspaniałe miasto. Ale najważniejsze, że mieszkają tu młodzi ludzie z ogromnym sercem – mówiła do uczniów Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Wielokrotnie podziwialiśmy was w ramach różnych inicjatyw: targów edukacyjnych, dni otwartych, czy szkolnych akademii. Cieszę się, że dzisiaj podjęliście się pokazania tych wszystkich talentów, które niejednokrotnie przerastały nasze najśmielsze oczekiwania, w ramach jednego, wspólnego koncertu dla naszego miasta.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA