Sobota, godz. 19: koncert pasyjny chóru Resonans con tutti w kościele św. Andrzeja w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 09 kwietnia 2022 15:40

ZAPROSZENIA. Kto jeszcze nie zaplanował sobie dzisiejszego wieczoru, wraz z miastem Zabrze zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny w wykonaniu Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. Norberta Kroczka. Odbędzie się on w sobotni wieczór o godz. 19 w kościele św. Andrzeja Apostoła przy ul. Wolności w Zabrzu. Wstęp wolny.

Związany obecnie z MDK 1 w Zabrzu „Resonans con tutti” założony został w roku 1970 przez wybitnego zabrzańskiego dyrygenta i animatora życia muzycznego Norberta Kroczka oraz jego żonę Marię. Zespół rozwijając swą działalność szybko zaczął przyciągać młodzież z całego miasta. Od 1994 roku – po nagłej śmierci mistrza w dramatycznych okoliczności podczas wyjazdu za granicę - kontynuatorami jego dzieła jest żona Maria Kroczek, kierowniczka i akompaniatorka chóru oraz jego wychowankowie: Waldemar Gałązka i Arlena Różycka-Gałązka - absolwenci Wydziału Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W repertuarze Chóru „Resonans con tutti” znajdują się zarówno utwory muzyki a capella, jak i dzieł wokalno -instrumentalnych różnych epok, w tym muzyki operowej, oratoryjno - kantatowej i rozrywkowej. Płyta z utworami Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, nagrana przy współpracy z prof. Markiem Toporowskim i orkiestrą barokową Concerto Polacco, otrzymała nominację do nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk ” w kategorii muzyka dawna. Chór, a także jego dyrygenci, są laureatami licznych odznaczeń, dyplomów i nagród państwowych, a także zdobywcami czołowych miejsc podczas międzynarodowych festiwali i konkursów chóralnych.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA