Najlepsze zdjęcia czeskiej uczelni fotograficznej do obejrzenia w Galerii Cafe Silesia Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 29 września 2021 21:11

WYSTAWY. W Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia (Zabrze, ul. 3 Maja 6) trwa jubileuszowa wystawa z okazji 30-lecia Instytutu Fotografii Kreatywnej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. W jej ramach prezentowane są prace autorstwa aktualnych studentów z ostatnich pięciu lat. Wielu z nich może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami uzyskanymi w prestiżowych konkursach fotograficznych na całym świecie, na czele z Word Press Photo Contest.

Co warte pokreślenia, aktualnie w 19-osobowej kadrze wykładowców znajduje się czterech Polaków: Jan Brykczyński, Michał Szalast, dr Rafał Milach oraz dr Arkadiusz Gola (były fotoreporter Głosu Zabrza). Na przestrzeni 30 lat działalności, Instytut zorganizował wiele wystaw na terenie Czech oraz w wielu miastach w Europie, m.in. w: Brnie, Warszawie, Katowicach, Budapeszcie, Moskwie, Wilnie, Wiedniu, Berlinie oraz Paryżu.

Instytut Twórczej Fotografii powstał w 1990 roku przy Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Jest jedną z najlepszych i najważniejszych szkół fotografii w Europie. Wśród jego wykładowców i absolwentów można znaleźć wielu wybitnych twórców, zdobywców najważniejszych nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii.

Wystawę „Po trzydziestce” zwiedzać można do 24 października br. Godziny otwarcia wystawy: wtorek, środa, piątek: 9.00–16.00, czwartek: 9.00–18.00, sobota i niedziela: 10.00–14.00, poniedziałek: nieczynne.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA