Prestiżowe wyróżnienie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 08 marca 2021 21:52

CZYTELNICTWO. Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu im. Jerzego Fusieckiego otrzymała najcenniejszą w Polsce nagrodę w tej branży – Medal Bibliotheca Magna Perennisque. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 1995 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Odznaczane są nim placówki za wybitne dokonania lub całokształt działalności na rzecz rozwoju krajowego bibliotekarstwa i promowania czytelnictwa w społeczeństwie.

Zabrzańska biblioteka aktywnie działa na rzecz rozpowszechniania wartości literackich i krzewienia wśród Polaków zamiłowania do książek. Na przestrzeni lat placówka zrealizowała mnóstwo projektów promujących czytelnictwo. W samym 2020 zorganizowała kilka takich przedsięwzięć: „Książka na piątkę, znakomity początek rozdanie IV”, „To lubię. Czytelnicy dzielą się pasjami” oraz „Vive la France”.

 

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu obchodziła w zeszłym roku 75-lecie działalności. Rynek Książki podaje, że z tej okazji placówka wydała jubileuszową publikację pod redakcją Tomasza Iwasiowa zatytułowaną „Obecność słowa w Zabrzu”. Jej tematem nie była tylko historia zabrzańskiej książnicy, ale też sama kultura literacka miasta od czasów międzywojennych.

Medal Bibliotheca Magna Perennisque to nie jedyne wyróżnienie przyznane w ostatnim czasie naszej bibliotece. W grudniu 2020 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego odznaczył książnicę honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA