Dni Papieskie tym razem w październiku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 14 października 2020 18:21

IMPREZY. Już w najbliższy piątek (16 października) obchodzić będziemy 42. rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II, a więc wybrania kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji odbędą się tradycyjne w Zabrzu, choć w tym roku przeniesione z kwietnia, obchody Dni Papieskich.

Rozpoczną się one już w czwartek (15 października) o godz. 16 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie zaplanowano dyskusyjne spotkanie literackie „Jan Paweł II – inspiracje, preteksty, źródła”. Gościem specjalnym będzie Dorota Szatters, a spotkanie poprowadzą Henryk Sikora i Czesław Zdechlikiewicz.

 

Dzień później o godz. 18 na antenie Telewizji Zabrze (sieć Vectra, kanał 140) wyemitowany zostanie „Tryptyk rzymski”, czyli fragmenty poematu Jana Pawła II w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu – Jolanty Niestrój-Malisz, Jarosława Karpuka i Zbigniewa Stryja.

Na podsumowanie Dni Papieskich organizatorzy przygotowali „Przegląd filmów papieskich” w Kinie Roma w Zabrzu (ul. Padlewskiego 4). W sobotę (17 października) o godz. 16, zaprezentowany zostanie seans specjalny biograficznego dokumentu „Miłość i Miłosierdzie”, traktujący o życiu i działalności zakonnicy Faustyny Kowalskiej. Dzień później o godz. 12.00 pokazany będzie film „Karol, który został świętym”, czyli włosko-polski fabularno - animowany film biograficzny w reżyserii Francesco Arlancha i Grzegorza Sadurskiego.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA