Na ludowo. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 03 sierpnia 2018 10:36

KONCERT. Na Muzycznym Lecie, cyklu piątkowych plenerowych zabrzańskich koncertów, w tym tygodniu duża zmiana: będzie folkowo! Choć bardzo energetycznie i żywiołowo, bo na scenie pojawią się tańczący i śpiewający górale z Beskidu Śląskiego. 3 sierpnia o godz. 20 na Śląskim Rancho (ul. Webera 18) czeka nas koncert i pokaz 40-osobowego tańca zespołu Równica.


Grupa, w skład której wchodzi także kapela, powstała w listopadzie 1995 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ustroniu.  Równica koncertowała kilkaset razy w kraju i za granicą, m.in. w: Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Grecji, na Węgrzech, na Słowacji, we Włoszech i w Portugalii. Corocznie uatrakcyjnia wiele imprez kulturalnych - w tych dniach bierze udział m.in. w popularnym Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Oryginalny repertuar powstał w oparciu nie tylko o góralskie przebojowe przyśpiewki, ale także o rzadko śpiewane pieśni i tańce regionu Ziemi Cieszyńskiej, utwory poetyckie, kolędy, pastorałki i pieśni religijne.
    A do końca Muzycznego Lata jeszcze tylko trzy koncerty i dyskoteka pod chmurką (31 sierpnia, godz. 19). W przyszłym tygodniu wystąpi Filip Lato (10 sierpnia), a potem Letni Chamski Podryw (17 sierpnia) i DOXXX (24 sierpnia). Wstęp jest wolny!

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 10 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA