W Święto Trzech Króli wyjątkowe kolędowanie 170 metrów pod ziemią. Na organach zagra sam Julian Gembalski Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 05 stycznia 2016 20:15

ZAPROSZENIA. W Święto Trzech Króli - a więc już jutro, w środę - Zabytkowa Kopalnia Guido (Zabrze, ul. 3 Maja 93) zaprasza na rodzinne kolędowanie do kaplicy Świętej Barbary na poziomie 170. Koncert poprzedzi msza święta, którą odprawi kapelan tego miejsca, ksiądz prałat Stanisław Puchała. Na sprowadzanych specjalnie na tę okazję organach zagra znakomity organista, wirtuoz i profesor sztuk muzycznych - Julian Gembalski. To kulturalno-religijne wydarzenie uświetni też występ chóru Cantus Floridus.

 

A wszystko to będzie transmitowane na żywo na antenie Polskiego Radia Katowice. Sam koncert zaplanowany jest na godz. 19, zaś zjazdy pod ziemię trwać będą przez godzinę od godz. 17.45. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosi się o rezerwację przybycia pod nr. tel. 32 271 40 77.

Przypomnijmy, że kopalniana kaplica została ustanowiona dekretem biskupa gliwickiego Jana Kopca w dniu 10 grudnia 2015 roku. Stanowi ona serce poziomu świętej Barbary, opowiadającego historię patronki górników. Kaplicę wyróżnia nie tylko jej wyjątkowe położenie, ale także walory architektoniczne: surowa cegła, konstrukcje stalowe i industrialny klimat mieszają się tu z polotem i monumentalizmem znanym z tak częstych na Śląsku neogotyckich ceglanych kościołów. Uwagę odwiedzających na pewno zwrócą witraż i rzeźba św. Barbary, przygotowane przez wybitnych artystów plastyków specjalnie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA