Reklama
Pszczoła ściągnęła tłumy Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    środa, 17 sierpnia 2022 12:26

Wielki Dzień Pszczół w kalendarzu może oznaczać tylko jedno – imprezę w Miejskim Ogrodzie Botanicznym organizowaną przez tę instytucję wraz z Miejską Biblioteką Publiczną. W tegoroczną pierwszą niedzielę sierpnia przybyły na nią takie tłumy, że na ulicy Piłsudskiego i w jej sąsiedztwie trudno było o miejsce do parkowania auta.


Aktywnie można było spędzić czas nie tylko na owadzich łąkach czy specjalnych miejscach edukacyjnych im poświęconych, lecz na terenie całego ogrodu. Było mnóstwo zabaw, gier, zajęć plastycznych... Całe rodziny budowały owadzie domki, robiono pszczelą świecę, malowano na olbrzymim podobraziu łąkę pełną kwiatów, pszczół i biedronek. Były spotkania z autorkami książek i znawcami pszczół, można było np. posłuchać wykładu Urszuli Mazurowskiej, Pauliny Płatkowskiej oraz Justyny Kierat. Otwarto plenerową wystawę przedstawiającą znane ilustracje z książki Pszczoły Piotra Sochy. Była też ekspozycja wydawnictwa Dwóch Sióstr. Na zakończenie utwory z dziecięcych bajek zagrała Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza.
    Do z(zzz)obaczenia za rok!
  

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 33 z 18 sierpnia 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 
 

Kontakt z Biurem
Ogłoszeń i Reklamy

tygodnika "Głos Zabrza i Rudy Śl."

oraz

portalu www.GlosZabrza24.pl

tel: 690 683 103

reklama@gloszabrza.pl

Czynne:

codziennie od godziny 10.00

rzetelna firma

 

FACEBOOK

PARTNERZY PORTALU

sp17

sp5

zssp

zs18-maly

zsms

mdk2 logo

sp24

g9

logo ZSS ko³o

sp18zabrze

LOGO ZSO NR 14

 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA