Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 21 marca 2015 12:04

metrospotkanieUROCZYSTOŚCI. Konferencją inauguracyjną w Bibliotece Śląskiej w Katowicach rozpoczęły się 9 marca przygotowania do ósmej już edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Przedsięwzięcie zostanie zainaugurowane 23 maja w Domu Muzyki i Tańca i potrwa do 6 czerwca. W programie tradycyjnie nie zabraknie spektakli, festynów i koncertów kierowanych do rodzin. Będą imprezy sportowe, konferencje i seminaria naukowe.

- Tegoroczne MŚR będzie przeżywane pod hasłem: „Rodzina – gościnny dom”. Tak właśnie zapamiętaliśmy nasze rodziny, w których wyrośliśmy i bardzo chcielibyśmy, by również dzisiejsze rodziny były „gościnnym domem” dla nowo poczętego życia. Dla ludzi młodych przygotowujących się do małżeństwa lub właśnie wstępujących na tę wspólną drogę, a także dla seniorów i wszystkich naszych bliskich, którzy – naznaczeni chorobą lub cierpieniem – potrzebują opieki i wsparcia – podkreślają organizatorzy święta rodziny.

O swoich oczekiwaniach związanych ze Świętem Rodziny podczas poniedziałkowego spotkania mówili przedstawiciele śląskich samorządów, duchowieństwa, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz mediów.

Arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki i patron Święta Rodziny podkreślał, że nie ma bardziej gościnnego domu niż rodzina. - W tym roku będziemy się nad tą naszą gościnnością zastanawiać. A to szczególnie istotne w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Polsce. Chcielibyśmy, aby nasze rodziny były gościnnym domem dla młodzieży, która przybędzie do naszego kraju z różnych części globu. Niech dziesiątki tysięcy młodych ludzi, ciekawych świata i pragnących poznać ojczyznę świętego Jana Pawła II, znajdą w śląskich domach miejsce ubogacające spotkania z tutejszą kulturą, tradycją i wiarą – podkreślał arcybiskup.

Z kolei prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, będąca koordynatorem wydarzenia przyznała, że serce jej rośnie, gdy słyszy się o wszystkich proponowanych inicjatywach. - Dziękuję za to, że co roku nas przybywa. Metropolitalne Święto Rodziny wpisało się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń na Górnym Śląsku, gdzie rodzina była zawsze ostoją i szkołą wartości, miejscem bezpiecznym, fundamentem życia osobistego i społecznego – mówiła prezydent Zabrza. To ona przed laty - wraz z nieżyjącą już senator Krystyną Bochenek – wymyśliła, wsłuchując się w głos papieża i Kościoła katolickiego, Metropolitalne Święto Rodziny. 

 
Zobacz także

» Inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny. Tłum widzów na zabrzańskim koncercie z plejadą gwiazd

ŚWIĘTO RODZINY. Wspaniałym koncertem Natalii Kukulskiej „Czułe struny" w wypełnionym po brzegi Domu Muzyki i Tańca, rozpoczęło się w niedzielę XV Metropolitalne Święto Rodziny, którego myśl przewodnia brzmi: „Rodzina - źródło...

» Po koncercie inauguracyjnym w Zabrzu, trwa w całej aglomeracji jubileuszowa edycja Metropolitalnego Święta Rodziny

ŚWIĘTO RODZINY. W wielu miastach i powiatach Śląska trwa Metropolitalne Święto Rodziny, zainaugurowane w minioną sobotę podczas uroczystego koncertu w Domu Muzyki i Tańca. Tym razem na scenie wystąpili: zespół Carrantuohill z Anną...

» Ruszyły finałowe przygotowania do jubileuszowej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny. Za nami inauguracyjna konferencja prasowa prezydent Zabrza i arcybiskupa Wiktora Skworca

KULTURA I RELIGIA. W Bibliotece Śląskiej w Katowicach zorganizowana została w kończącym się tygodniu konferencja prasowa inaugurująca jubileuszową edycję X Metropolitalnego Święta Rodziny, któremu w tym roku towarzyszyć będzie myśl...

» Święto rodziny

gdzie: Dom Muzyki i Tańca ul. de Gaulle'a 17, tel 32 271-56-41kiedy: 18 maja (godz. 17)Inauguracja VI Metropolitarnego Święta Rodziny.
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA