KORONAWIRUS

koronawirus
[FILM] Była dyrekcja huty, jest ratusz! Poznaj historię Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    niedziela, 05 stycznia 2014 17:07

YOUTUBE.COM

HISTORIA ZABRZA. Przez lata była tam dyrekcja huty Donnersmarcka. Teraz zadomawia się tam coraz więcej urzędników. Poznaj historię budynku przy ul. Religi, dzięki filmowi niezawodnego Rafała Tylendy. Kliknij więcej, aby zobaczyć nagranie!

 

 

 
Zobacz także

» KORONAWIRUS. Wsparcie dla przedsiebiorców

MIASTO. W celu udzielenia pomocy przedsiębiorcom, którzy dotknięci zostali negatywnymi konsekwencjami zagrożenia epidemicznego, prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podjęła decyzję o odstąpieniu od pobierania czynszu za gminne lokale...

» Mamy Nowy Rok: hejnał, msza św., gala straussowska!

Z ŻYCIA MIASTA. Tradycyjnie w Nowy Rok czeka nas kilka wydarzeń, które podkreślają wyjątkowość tego momentu. I tak właśnie dzisiaj w samo południe z wieży zabrzańskiego ratusza (ul. Religi 1) wybrzmi hejnał naszego miasta. Kwadrans...

» Hejnał na trąbce, koncert na kieliszkach

NOWY ROK.  Dziś o północy Nowy Rok przywitamy przed Domem Muzyki i Tańca (o imprezie piszemy ), a jutro 1 stycznia tradycyjnie o godz. 12.00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał naszego miasta. Natomiast o...

» Tajemnice biskupickiego ołtarza: Barbara wróciła, Maryja przybędzie

HISTORIA ZABRZA. Tuż przed oficjalną inauguracją Nocy Muzeów (16 maja) w Muzeum Górnictwa Węglowego doszło do wyjątkowej uroczystości. Biskupicka parafia św. Jana Chrzciciela przekazała muzealnikom kopię obrazu przedstawiającego św....

» Obraz malarza zafascynowanego Rafaelem wychodzi z cienia zabrzańskiej świątyni. Co pokazuje św. Anna?

CENNE, BEZCENNE. W ostatnich dniach częściej niż zwykle byliśmy wpatrzeni w ołtarze. Dzięki Dariuszowi Walerjańskiemu, historykowi i pasjonatowi dziejów Zabrza, przewodniczącemu komisji kultury i dziedzictwa Rady Miasta, odkrywamy tajemnice...
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA