DTŚ do remontu? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    czwartek, 19 marca 2015 16:35

Otwarcie DTŚ.

INWESTYCJE. Minęło zaledwie 7 miesięcy od oddania odcinków Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej, a jezdnia przeszła już naprawę. I wiele wskazuje na to, że nie będzie to ostatni remont... Przypomnijmy, że już kilka tygodni od oddania ostatnich zabrzańskich odcinków, kierowcy skarżyli się na pofałdowaną drogę. Proces wywołało obsuwanie się 10-metrowego nasypu, na którym zbudowano drogę. Wykonawca – firma Eurovia – w grudniu przeprowadziła więc gwoździowanie konstrukcji, aby zatrzymać niechciany proces. Spółka DTŚ zaś ustami rzecznik Danuty Żak tłumaczyła, że takie zjawisko jest zupełnie normalne i dlatego przy tak dużych inwestycjach wprowadza się między innymi 3-letnią gwarancję.

Choć zabiegi naprawcze być może zatrzymały potęgowanie się zjawiska (choć wielu kierowców zarzeka się, że podskakiwanie samochodu na wybojach wciąż rośnie), to teraz jazda tym odcinkiem wymaga sporej uwagi, by nie stracić kontroli nad pojazdem.

Nic więc dziwnego, że w tym miejscu pojawiło się ograniczenie prędkości do 80 km/h. Choć jak twierdzi Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej – obowiązywać będzie tylko zimą, aby zmniejszyć ryzyko wpadnięcia w poślizg spowodowany przez szadź wydostającą się z sąsiednich lasów.

Sprawę nierównej drogi znamy od dawna, ale tak naprawdę nie jesteśmy stroną rozstrzygającą jej naprawę. Z wykonawcami wyjaśnia sprawę spółka DTŚ – mówi dyrektor MZDiII, Kazimierz Ladziński. - Mogę jednak zdradzić, że w ciągu najbliższych dni poznamy wyniki wstępnych analiz, ekspertyz i przemyśleń, które powiedzą nam co będzie dalej...

Specjaliści z Politechniki Śląskiej przypuszczają, że problemu nie uda się rozwiązać "powierzchniowo", np. poprzez sfrezowanie nawierzchni i położenie nowej. Przyczyna leży gdzieś głębiej: w jednej z warstw pod drogą lub nawet w gruncie w tym miejscu. Metodę naprawy być może ustaliłaby szczegółowa ekspertyza.
Spółka DTŚ dodaje, że naprawami obarczy wykonawcę w ramach gwarancji. 

 

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA