ZABRZE POLECA:DTS
DTŚ znów w naprawie Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 22 sierpnia 2015 09:25

roboty-drogoweNASZE DROGI. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, już w najbliższy wtorek (25 sierpnia) na odcinkach Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej (od Ronda Sybiraków aż do granicy z Gliwicami) możemy spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu. Przez trzy dni jezdnie w obu kierunkach będą zwężane do dwóch pasów, a w wyjątkowych sytuacjach nawet do jednego. Więcej…

 
DTŚ uszkodziły... popioły Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 09 sierpnia 2015 08:46

dtsNASZE DROGI. Po wielomiesięcznych badaniach dwóch niezależnych zespołów udało się wreszcie skonkretyzować przyczynę powstawania wybrzuszeń na zabrzańskich odcinkach Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej. Jak niezależnie ustalili naukowcy z Politechniki Śląskiej oraz z Akademii Górniczo-Hutniczej, winne są materiały użyte do budowy nasypów. Ekspertyzy były oparte m.in. o wyniki pomiarów geodezyjnych, rozpoznanie warunków górniczych i liczne badania poszczególnych budulców. Te ostatnie potwierdziły, że w mieszaninie odpadów pochodzących z górnictwa oraz popiołu fluidalnego (powstałego w trakcie spalania w kotłach fluidalnych stosowanych w elektrowniach) dochodziło do nieprzewidzianej reakcji chemicznej. Co ciekawe mieszanina ta stosowana jest z powodzeniem w budownictwie od lat i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. 

Więcej…
 
Winne: materiały. Kiedy naprawią średnicówkę? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 20 czerwca 2015 08:58

INWESTYCJE. Choć przed dwoma tygodniami na odcinkach Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej (od ronda Sybiraków do granicy z Gliwicami) pojawili się robotnicy, którzy postawili oznakowanie pionowe i zdjęli część ekranów dźwiękochłonnych, a teraz wprowadzono tam zwężenie, wciąż nie znamy terminu ostatecznej naprawy drogi. Pomimo majowych prac, w trakcie których sfrezowano nawet kilkanaście centymetrów asfaltu, jezdnia dalej jest solidnie pofałdowana, a prędkość przejazdu ograniczono do 80 km/h. Więcej…

 
DTŚ w naprawie? To prowizorka Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora środa, 13 maja 2015 10:20

rabij 156NASZE DROGI. Przed kilkoma dniami na zabrzańskich odcinkach Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej pojawili się robotnicy. Wszyscy korzystający z tej drogi kierowcy liczyli, że wreszcie uda się rozwiązać jeden z największych problemów tego odcinka – fałdy i nierówności nawierzchni, które powstały praktycznie zaraz po otwarciu drogi. Nic jednak bardziej mylnego...

Więcej…
 
DTŚ do remontu? Trzy zespoły naukowców badają drogę Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 05 kwietnia 2015 14:49

Tak otwierano DTŚ NASZE DROGI. Minęło zaledwie siedem miesięcy od oddania odcinków Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej, a jezdnia przeszła już naprawę. I wiele wskazuje na to, że nie będzie to ostatni remont... Aktualnie sprawę badają aż trzy zespoły naukowców. Winnym jest wykonawca, górnictwo czy... materiały pozyskane z hałd?

Więcej…
 
DTŚ do remontu? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 19 marca 2015 16:35

Otwarcie DTŚ.

INWESTYCJE. Minęło zaledwie 7 miesięcy od oddania odcinków Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej, a jezdnia przeszła już naprawę. I wiele wskazuje na to, że nie będzie to ostatni remont... Przypomnijmy, że już kilka tygodni od oddania ostatnich zabrzańskich odcinków, kierowcy skarżyli się na pofałdowaną drogę. Proces wywołało obsuwanie się 10-metrowego nasypu, na którym zbudowano drogę. Wykonawca – firma Eurovia – w grudniu przeprowadziła więc gwoździowanie konstrukcji, aby zatrzymać niechciany proces. Spółka DTŚ zaś ustami rzecznik Danuty Żak tłumaczyła, że takie zjawisko jest zupełnie normalne i dlatego przy tak dużych inwestycjach wprowadza się między innymi 3-letnią gwarancję.

Więcej…
 
DTŚ już w naprawie Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 07 grudnia 2014 14:46

Tak otwieraliśmy DTŚ. NASZE DROGI. Nie minęły jeszcze cztery miesiące od oficjalnego otwarcia zabrzańskich odcinków Z3 i Z4 Drogowej Trasy Średnicowej, a już trwają naprawy jednego z nasypów. - Kilka tygodni temu zauważyliśmy, że fragment jezdni zaczyna falować, a droga odchyla się. Zgłosiliśmy sprawę spółce DTŚ – mówi Kazimierz Ladziński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej.

Więcej…
 
[GALERIA] Średnicówka już otwarta! Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora piątek, 08 sierpnia 2014 17:15

DTS0016DTŚ. Dokładnie o godzinie 17 odbyło się oficjalne otwarcie Drogowej Trasy Średnicowej. Honory gospodarza pełniła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Wśród gości pojawił się marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła, poseł Polaczek, prezes i vice prezes Eurovii -  firmy odpowiedzialnej za budowę odcinków Z3 i Z4, będących zabrzańską częścią powstającej przez wiele lat DTŚki.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA