Reklama
REKLAMA
E-zwolnienie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 26 maja 2023 11:02

MATERIAŁ PARTNERA Leczenie infekcji ucha dla dorosłych obejmuje leki, które pomagają oczyścić infekcję lub złagodzić objawy, takie jak ból, zawroty głowy i nudności. Nie warto lekceważyć objawów, umów się do lekarza, aby przyśpieszyć czas leczenia. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu lub laryngologiem z pewnością otrzymasz e receptę oraz e zwolnienie z pracy, aby jak najszybciej dojść do siebie.

 

Diagnoza
Podczas wizyty lekarz zapozna się z historią choroby i objawami. Użyje również otoskopu, aby dokładnie obejrzeć ucho zewnętrzne i błonę bębenkową.
Lekarz dodatkowo przeprowadzi z pacjentem wywiad medyczny, zapyta o wszystkie symptomy, objawy, samopoczucie, choroby pacjenta oraz choroby występujące w rodzinie. Po wywiadzie medycznym stwierdzi czy zachodzi zasadność, aby wypisać pacjentowi antybiotyk na receptę lub wystawić e-zwolnienie z pracy.

Przyczyny
Infekcje ucha mogą być spowodowane przez infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Jednak to, czy dojdzie do zakażenia ucha zewnętrznego, czy środkowego, zależy od sposobu zakażenia.

Zapalenie ucha środkowego
Często zaczyna się od przeziębienia lub innego problemu z układem oddechowym. Infekcja przenosi się do jednego lub obu uszu przez rurki Eustachiusza. Przewody te regulują ciśnienie powietrza wewnątrz ucha. Łączą się one z tylną częścią nosa i gardła.
Infekcja może je podrażnić i spowodować ich obrzęk, który może uniemożliwić ich prawidłowe odprowadzanie. Gdy płyn wewnątrz przewodów nie może odpłynąć, gromadzi się przy błonie bębenkowej.

Zapalenie ucha zewnętrznego
Infekcja ucha zewnętrznego jest czasami nazywana uchem pływaka. Dzieje się tak dlatego, że często rozpoczyna się ono w wyniku obecności wody w uchu po pływaniu lub kąpieli. Wilgoć staje się pożywką dla bakterii.
Jeśli ucho zewnętrzne zostanie podrapane lub jeśli podrażnisz zewnętrzną wyściółkę ucha, wkładając do niego palce, lub inne przedmioty, może dojść do infekcji bakteryjnej.

Czynniki ryzyka
Jednym z powodów, dla których dzieci są bardziej narażone na infekcje ucha niż dorośli, jest fakt, że ich przewody słuchowe są mniejsze i bardziej poziome niż przewody u większości dorosłych.
Możesz być również bardziej narażony na infekcję ucha, jeśli palisz lub przebywasz w pobliżu dużej ilości biernego palenia. Posiadanie sezonowych lub całorocznych alergii również naraża Cię na ryzyko. Przeziębienie lub infekcja górnych dróg oddechowych również zwiększa ryzyko.

Zapobieganie
Aby zapobiec infekcji ucha każdego rodzaju, zastosuj się do poniższych wskazówek:
• Upewnij się, że całkowicie osuszasz uszy po pływaniu lub wzięciu prysznica,
• Spróbuj rzucić palenie i w miarę możliwości ogranicz lub unikaj biernego palenia,
• Kontroluj swoje alergie, unikając czynników ich wywołujących i stosując leki na alergię,
• Dokładnie myj ręce i staraj się ograniczyć kontakt z osobami, które są przeziębione lub mają inne problemy z górnymi drogami oddechowymi,
• Upewnij się, że Twoje szczepionki są aktualne.

Prognoza
Chociaż infekcje ucha u dorosłych nie są tak częste jak u dzieci, nadal mogą się zdarzyć. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć infekcję ucha, ważne jest, aby zbadał to lekarz.
Jeśli infekcja ucha trwa zbyt długo bez leczenia, może narazić osobę na ryzyko trwałej utraty słuchu i ewentualnie rozprzestrzenienia się infekcji na inne części głowy. Jednak szybkie i właściwe leczenie może zazwyczaj szybko zażegnać infekcję.


Infekcja ucha w wieku dorosłym może być bolesna i zakłócać zdolność do funkcjonowania. Niektóre z nich ustępują same, ale inne wymagają leczenia. Jeśli uważasz, że masz infekcję ucha, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Może on określić, jaki rodzaj infekcji masz i zalecić najlepsze leczenie (lub kombinację zabiegów), aby pomóc wyleczyć infekcję i złagodzić objawy. W razie konieczności wizytę opuścisz również z e receptą lub e zwolnieniem.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA