Piekarnik Bosch - jaki wybrać i gdzie go kupić w Zabrzu? Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    wtorek, 21 lutego 2023 10:21

PROMOCJA. Bosch to znany na świecie producentów dużych i małych sprzętów AGD, w tym piekarników. Jego piekarniki różnią się między sobą designem, funkcjonalnością oraz jakością wykonania. Ich oferta jest bardzo bogata, dlatego trudno zdecydować się na konkretny piekarnik Bosch. Jaki wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania, a przy tym dobrze służył nam przez wiele lat?

 Jaka jest różnica między seriami piekarników Bosch?

Marka Bosch oferuje AGD dla różnych grup odbiorców. Sprawia to, że każdy ma szansę znaleźć sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, preferencji i zawartości portfela. Właśnie z tego względu marka Bosch podzieliła swoje piekarniki na cztery serie. Czym się różnią i dla kogo są przeznaczone poszczególne serie?

 

Piekarniki Bosch Serie 2

Urządzenia z tej serii mają standardowe gabaryty oraz wszystkie najważniejsze funkcje i rozwiązania. Mają panele sterowania wykonane ze stali nierdzewnej, wyświetlacze LED podświetlane na czerwono i dwa chowane pokrętła. Nie mogło w nich zabraknąć Termoobiegu 3D, który umożliwia pieczenie potraw na trzech poziomach w tym samym czasie. W wybranych modelach znajdują się również prowadnice na dwóch poziomach oraz automatyczny system czyszczenia EcoClean Direct. Piekarniki do zabudowy Bosch Serie 2 będą dobrym wyborem dla osób, które pieką okazjonalnie – czy to słodkie wypieki, czy też dania wytrawne.

Piekarnik elektryczny Bosch Serie 2 HAF113ES1
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/piekarnik-elektryczny-bosch-serie-2-haf113es1,6479)

 

Piekarniki Bosch Serie 4

Modele z Serie 4 są już bardziej zaawansowane, dlatego producent poleca ich zakup osobom, które regularnie pieką potrawy. Te piekarniki mają większą pojemność, bo aż 71 litrów, dzięki czemu z łatwością można w nich upiec większe porcje potraw. W skład Serie 4 wchodzą piekarniki w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i stalowej. Oferują one 7 funkcji grzania, prowadnice teleskopowe i oczywiście Termoobieg 3D.

 

Piekarnik z funkcją pary Bosch Serie 4 HRA3340B0
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/piekarnik-z-funkcja-pary-bosch-serie-4-hra3340b0,14262)

 

Piekarniki Bosch Serie 6

W piekarnikach Bosch z Serie 6 znajdziemy już rozwiązania, które zadowolą nie tylko kuchennych amatorów, lecz także profesjonalistów. Modele z tej linii wyposażone są w nowoczesne prowadnice teleskopowe VarioClip, które można umieścić na dowolnym poziomie. Ciekawą opcją jest AutoPilot, czyli funkcja, która podaje od 10 do 40 (w zależności od modelu piekarnika) propozycji dań z automatycznym procesem przygotowania.

 

Piekarnik Bosch Serie 6 HBG5780S0
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/piekarnik-bosch-serie-6-hbg5780s0,20074)

 

Piekarniki Bosch Serie 8

Najbardziej zaawansowane są piekarniki Bosch z Serie 8, dlatego polecane są dla kuchennych perfekcjonistów oraz wszystkich tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie modele z tej serii cechują się wysoką jakością wykonania i nietuzinkowym designem. Mają dotykowe wyświetlacze TFT 2,5” z intuicyjnym pierścieniem sterującym, a także frontu ColourGlass, które są odporne na uderzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Urządzenia z tej serii dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: klasyczna stal nierdzewna, Arktyczna Biel i Wulkaniczna czerń. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to wszystkie modele zostały wyposażone w Termoobieg 4D. Dodatkowo znajdziemy takie rozwiązania jak PerfectChef, czyli automatyczny dobór ustawień pieczenia oraz PerfectRoast, czyli termosondę. W tej serii znajdziemy również piekarniki z funkcją pary.

Piekarnik elektryczny Bosch Serie 8 HBG6750S1
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/piekarnik-bosch-hbg-6750s1,6815)


Piekarnik Bosch – jaki wybrać: parowy czy zwykły?

W sprzedaży już jakiś czas temu pojawiły się piekarniki parowe, które ma również w swojej ofercie marka Bosch. Przed zakupem powinniśmy zatem zastanowić się, jaki piekarnik wybrać: parowy czy zwykły? Wiele zależy od tego, w jaki sposób chcemy przygotowywać potrawy.

Zwykły piekarnik elektryczny oferuje wiele funkcji, dzięki którym można nie tylko piec potrawy, lecz także grillować, rozmrażać czy opiekać. Wiele modeli ma funkcję pieczenia pizzy, nawilżania, a nawet wyrastania ciasta. Takie piekarniki są najmniej awaryjne, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Z kolei piekarnik parowy podczas pieczenia wykorzystuje nie tylko gorące powietrze, ale również parę wodną. Takie urządzenia pozwalają na pieczenie i gotowanie posiłków na parze, co oznacza możliwość przyrządzania zdrowych i smacznych potraw. Poza tym para wodna znacznie ułatwia czyszczenie komory piekarnika.

Zatem, jaki wybrać piekarnik Bosch: zwykły czy parowy? Jeśli zamierzamy przygotowywać zdrowe potrawy z zachowaniem witamin i minerałów, to warto zainwestować w piekarnik parowy. Natomiast w przypadku, gdy nie zamierzamy korzystać z funkcji pary albo po prostu sporadycznie pieczemy, to wybierzmy dobry piekarnik elektryczny.

 

Piekarnik Bosch Serie 6 HBG5780S0
(źróło: https://maxelektro.pl/produkt/piekarnik-bosch-serie-6-hbg5780s0,20074)


Piekarnik Bosch – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Piekarniki marki Bosch różnią się między sobą pod wieloma względami, dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

  • Pojemność komory pieczenia – piekarniki Bosch mają różne pojemności. Jeśli nie potrzebujemy dużego urządzenia, to wystarczy nam typ standardowy o pojemności 60-65 l. W innym przypadku możemy postawić na model większy, np. o pojemności 70-80 l.
  • Klasa energetyczna – piekarnik pobiera sporo prądu, dlatego warto wybrać model z wysoką klasą efektywności energetycznej. Najbardziej energooszczędne są modele oznaczone klasą A.
  • Zakres temperatur – zazwyczaj oscyluje w zakresie od 30 do 280°C, a nawet do 300°C.
  • Funkcje grzania – warto wybrać piekarnik z takimi funkcjami, które będą dla nas przydatne. Przykładowo, jeśli często pieczemy domową pizzę, to postawmy na model z funkcją Pizza.
  • Systemy czyszczenia – piekarniki Bosch oferują różne systemy czyszczące. Powszechnie stosowana jest emalia łatwoczyszcząca we wnętrzu komory. Do bardziej zaawansowanych opcji należą czyszczenie parowe, kataliza oraz pyroliza.
  • Rodzaj sterowania – obecnie większość piekarników oferuje sterowanie elektroniczne. Najbardziej zaawansowane modele są dodatkowo wyposażone w łączność Wi-Fi lub Bluetooth, co pozwala na zdalne sterowanie przy pomocy smartfona.
  • Prowadnice – warto postawić na prowadnice teleskopowe, ponieważ umożliwiają one wygodne i w pełni bezpieczne wysuwanie potraw z gorącej komory pieczenia.

Po przeanalizowaniu specyfikacji technicznej warto sprawdzić, jakie modele piekarników są najbardziej polecane przez specjalistów i innych użytkowników. Być może ułatwi nam to wybór odpowiedniego modelu.

Piekarnik Bosch – gdzie i jaki kupić?

Gdy zdecydujemy, jaki wybrać piekarnik Bosch, na zakupy możemy udać się do jednego ze sklepów stacjonarnych Max Elektro. W Zabrzu znajdują się dwa punkty – jeden mieści się przy ulicy Wolności 290, a drugi na Krakowskiej 25. Zakupu można również dokonać w sąsiedztwie, np. w Sośnicy, Chorzowie czy w Pyskowicach.

Warto również odwiedzić sklep internetowy maxelektro.pl, gdzie znajdziecie szeroką ofertę piekarników do zabudowy marki Bosch.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA